چراغ در خودرو ها اهمیت بالایی دارد تمام دید رانندگان را در هنگام رانندگی چراغ ها تامین میکنند و اگر چراغ ها به درستی کار نکند دید رانندگان مختل میشود و خطراتی را در پی دارد . غیر از مسئله مهم دید رانندگان چراغ ها از مهمترین جزئیات ظاهر یک خودرو است که با تغییر و تعویض چراغ ها میتوان ظاهر خودرو را جذاب تر و اسپرت تر کرد . عموما میتوان با تغییر چراغ ها از حالت فابریک به حالت اسپرت نور آن ها را هم تقویت کرد. با نصب یک ست کامل چراغ اسپرت حداقل به میزان 10 برابر شدت نور خودرو افزایش می یابد. ضمنا باید بدانید که این افرایش خیره کننده ی میزان میزان شدت نور شما به هیچ عنوان باعث آزار دیگران و یا جریمه پلیس نخواهد شد . 


چراغ اسپرت

لوازم یدکی خودرو

»

اکسسوری

»

لوازم اسپرت

»

چراغ اسپرت

مرتب سازی بر اساس:
فقط نمایش کالاهای موجود
دسته بندی محصولات
جست و جو
برند
مدل
موردی در میان کالا ها یافت نشد
موردی یافت نشد
موردی یافت نشد

تنوع چراغ خودرو


تنوع چراغ های جلو خودرو در بازار بسیار زیاد است بسته به نوع و مدل خودروی شما انواع چراغ هم از اسپرت و هم فابریک در بازار وجود دارد .انواع چراغ های اسپرت موجود در بازار مانند :

زنون , ال ای دی , هالوژنی و هد لایت

چراغ های ال ای دی : در این مدل چراغ ها چند عدد دیود ال ای دی کنار هم به شکل موازی قرار می گیرند و نور بسیار قوی دارند و همچنین طول عمر این چراغ ها از بقیه مدل ها بیشتر است .

چراغ زنون : گاز زنون یک گازی است بی رنگ و بدون بو که داخل چراغ ها را با این گاز پر میکنند که باعث میشود یک نور سفید و خیره کننده تولید شود .

چراغ جلو هالوژنی : این مدل لامپ یک نوار فلزی دارد که با گاز هالوژن پر شده است که به این رشته فلزی تنگستن می گویند با تصال برق به دو سر این رشته فلزی بخاطر گاز هالوژن نور زرد متمایل به رنگ سفیدی تولید میشود .

هدلایت : هدلایت یک مدل چراغ اسپرت جدید است که در کاسه چراغ های جلو نصب میشوند و تقریبا مشابه عملکرد ال ای دی عمل میکنند و نور مناسبی دارند .این چراغ در قسمت های مختلف سپر جلو هم قابل نصب است .معایب چراغ های اسپرت


چراغ های هالوژن : از معایب این مدل چراغ ها باید ذکر کرد که گرمای زیادی را تولید می کنند .جهت تولید نور قوی انرژی زیادی مصرف میکنند و از باتری بیش از حد معمول مصرف دارد .این چراغ ها نسبت به مایعات حساس هستند .این نوع چراغ فقط رنگ زرد که به اصطلاح آفتابی می گویند تولید میکند .

چراغ های زنون : قیمت این مدل چراغ ها در بازار بسیار گران است و متاسفانه بخاطر نور خیلی قوی و گسترده ای که دارد چشم دیگر رانندگان را مورد آزار و آسیب قرار می دهد و در دید آن ها اختلال ایجاد میکند .در ساخت این مدل چراغ از سرب و جیوه استفاده میشود که بسیار خطرناک است .با اینکه استفاده از این مدل لامپ ممنوع است ولی باز هم متاسفانه در کشور ما برخی از رانندگان از این دسته لامپ ها استفاده میکنند .

چراغ ال ای دی : چراغ های اسپرت ال ای دی هم از دسته چراغ های گران قیمت هستند و گرمای زیادی را تولید می کنند .
مزایای چراغ های اسپرت


چراغ هالوژنی : قیمت این مدل چراغ ها نسبت به چراغ های زنون و ال ای دی پایین تر و مناسب تر است .نوری که این چراغ ها تولید میکنند مناسب و شفاف است و نسبتا عمر مفید این مدل چراغ ها طولانی است .و سایز این مدل چراغ ها بسیار کوچک است .


چراغ های زنون : نسبت به دیگر چراغ ها انرژی کمتری مصرف میکند , طول عمر مفید آن نسبت به طول عمر چراغ های هالوژن بیشتر است .در تاریکی جاده در شب نور گسترده ای دارد و دید خوبی برای راننده ایجاد میکند و در کاسه چراغ نور را کامل پخش میکند .


چراغ ال ای دی : سایز این چراغ ها بسیار کوچک هستند و انرژی کمی را مصرف میکنند .

چراغ هدلایت : هدلایت ها عمر بسیار مناسب و طولانی دارند .مقاومت بسیار بالایی دارند نسبت به زنون ها به مراتب دیده شده است که بر اثر ضربه هم مقاوم هستند .نور بسیار مناسبی را از خود پخش میکنند که چشم دیگران را هم مورد آزار قرار نمی دهد .مصرف بسیار کمی دارند و از نظر موادی که برای ساخت مورد استفاده قرار گرفته است ایمن میباشد .

 

تاکنون هیچ اطلاعاتی ثبت نشده است
برچسب ها :