پولی هرز گرد یک قطعه مهم در خودرو است ، اگر فاصله بین دو محور در تسمه ها زیاد شود و یا اینکه مقدار قدرت انتقالی کم باشد برای برقراری ارتباط بین ان دو محور از پولی هرزگرد و تسمه استفاده می شود .

اگر تسمه ها پاره شود و یا شل شود در روند کارکرد آن ها اختلال پیش می آید ، اگر دچار شل شدگی شده باشند که توسط تسمه سفت کن محکم میگردند و با کمک یک پولی هرزگرد تسمه را با کمک وزنه به پایین فشار می دهند تا به اندازه مورد نیاز محکم باشد . میزان سفتی یک تسمه به حدی است که نه انقدر سفت باشد که نتوان با کمک دست تکان داد و نه شل باشد .
 

لوازم یدکی خودرو

»

قطعات یدکی

»

قطعات موتوری

»

پولی هرزگرد

فقط نمایش کالاهای موجود
مرتب سازی بر اساس
دسته بندی محصولات
جست و جو
جنس
برند
مدل
موردی در میان کالا ها یافت نشد
موردی یافت نشد
موردی یافت نشد
به صورت جامع میتوان نقش پولی هرز گرد را اینگونه بیان کرد : تنظیم موقعیت تسمه هایی که به میل لنگ وصل هستند مانند : تسمه دینام , تسمه تایم و ایجاد حرکت همزمان و یکنواخت بین قطعات موتور .

هرزگردها همیشه برخلاف جهت پولی خود میچرخد . هرز گردها به دلیل وجود تسمه های متفاوت انواع مختلفی دارند مانند هرزگرد کولر و هرز گرد تایمینگ که از پرکاربرد ترین هرزگردها میباشند .

هرزگرد اصلی و تقلبی :
کیفیت هرزگرد بسیار اهمیت دارد بخاطر اینکه با تسمه ها در ارتباط است اگر کیفیت خوبی نداشته باشند و لبه آن تیز باشد برای تسمه ها خطرناک است .هرزگرد را از فروشگاه های مطمئن خریداری کنید .

خرابی پولی هرزگرد :
ساختار هرزگرد به این شکل است که بر روی یک بلبرینگ سوار است و اگر بلبرینگ آسیب دیده باشد هرز گرد به صدا در می آید و بر خلاف وظیفه خود عمل میکند و مانند یک ترمز برای برای تسمه عمل میکند . در سفت کردن تسمه ها باید از ابزار مخصوص استفاده شود و امکان شل بسته شدن تسمه وجود دارد و اگر خیلی محکم بسته شود به تسمه فشار وارد میکند و این فشار به هرزگرد برمیگردد و به بلبرینگ ها آسیب میزند .
جیر جیر کردن اولین نشانه خراب شدن یا مستهلک شدن هرزگرد است. بدترین حالتی که می‌تواند پبش بیاید این است که در اثر آسیب وارده به بلبرینگ‌ها، هرزگرد قفل کرده و در نهایت تسمه را پاره کند. در بروز این اتفاق، دلایلی مانند بد بسته شدن خود هرزگرد و درست جا نیافتادن شیارهای تسمه روی شیارهای پولی بسیار تاثیرگذار هستند.

 
تاکنون هیچ اطلاعاتی ثبت نشده است