سیبک فرمان در سیستم لوازم تعلیق خودرو و فرمان وجود دارد کاربرد دارند و وظیفه سیبک فرمان فراهم سازی امکان حرکت چرخشی در هنگام نیاز است. وظیفه سیبک فرمان، انتقال فرمان چرخش به چرخ ها و وظیفه سیبک سیستم تعلیق، فراهم آوردن امکان حرکت نرم خودرو در هنگام عبور از سطوح ناهموار است .سیبک فرمان از یک طرف به متعلقات چرخ و از طرف دیگر به طبق ها اتصال دارد . فرمان خودرو را به هر طرف بچرخانید ، این قطعه هم چرخ ها را به همان طرف می چرخاند . سیبک فرمان علاوه بر جهت دهی به چرخ های خودرو، تحمل قسمتی از وزن خودرو را نیز بر عهده دارد .

سیبک فرمان

لوازم یدکی خودرو

»

موتور ، محرکه ، تعلیق

»

لوازم تعلیق

»

سیبک فرمان

مرتب سازی بر اساس:
فقط نمایش کالاهای موجود
دسته بندی محصولات
جست و جو
برند
مدل
موردی یافت نشد
موردی یافت نشد

نحوه عملکرد سیبک فرمان :


سیبک فرمان از یک طرف به طبق‎ها و از سمت دیگر به چرخ متصل می‌شود. زمانیکه راننده فرمان را می‌چرخاند، حرکت فرمان از طریق سیبک به چرخ‌ها منتقل شده و چرخ‌ها نیز در همان جهت حرکت خواهند نمود.

علاوه بر این، سیبک‌ها به حرکت نرم خودرو نیز کمک می‌کنند بدین صورت که حرکت بالا و پایین سیبک در دست‌اندازها و جاده‌های ناهموار، تا حدودی ارتعاشات را گرفته و مانع از حضور آن‌ها در کابین می‌شود.علائم خرابی سیبک فرمان :


+ فرسودگی زودرس قطعات سیستم فرمان

+ کشیده شدن خودرو به راست و چپ در دست‌اندازها

+ سایش غیرطبیعی لاستیک‌های جلو

+ کشیده شدن فرمان به یک سمت مخصوصا هنگام دور زدن

+ خلاصی بیش از حد فرمان

+ انحراف خودرو از مسیر و عدم حرکت در مسیر مستقیم

+ لرزش فرمان هنگام رانندگی

+ سروصدای غیرعادی خودرو به هنگام عبور از دست‌اندازها

+ سفت شدن فرمان

+ برنگشتن فرمان به وضعیت اولیه پس از عبور از پیچ‌ها

+ لقی بیش از حد فرماندلیل آسیب سیبک فرمان :


عوامل مهم بروز مشکل در سیبک فرمان می توان به پارگی گردگیر سیبک ، زنگ زدگی ، خوردگی و هرز شدن مهره و رزوه پیچ سیبک اشاره کرد .

در بیشتر موارد، بدون روغن کار کردن سیبک فرمان و مرغوب نبودن جنس سیبک باعث خرابی آن می شود. عامل دیگری که منجر به خرابی سیبک فرمان می شود، پاره شدن گردگیرهاست.

تاکنون هیچ اطلاعاتی ثبت نشده است