یکی از مواردی که هنگام خرید روغن موتور باید توجه داشت این است که روغن موتور از نظر کیفیت و خلوص دارای درجه بالایی باشد. اما این نکته وجود دارد که هر چقدر هم که روغن موتور باکیفیت باشد، بعد از مدتی دچار آلودگی هایی میشود و دلیل آن این است که پیستون در سیلندر، حرکتی بسیار سریع و با حرارت بالا دارد، که همین عامل باعث میشود دوفلز که مدام در حال اصطکاک هستند، دچار خردگی شوند. و این ذرات آهن و دوده ای که شکل گرفته باعث میشوند روغن موتور کیفیت خود را از دست بدهد.
حال اگر مالک خودرو بخواهد که هر بار روغن خودرو کیفیت خود را از دست میدهد، آن را عوض کند، متحمل هزینه های سنگینی میشود، به همین خاطر از فیلتر روغن که خیلی کم هزینه تر از تعویض روغن است، استفاده میشود. فیلتر روغن کثیفی های روغن موتور را میگیرد و دوام کیفیت روغن را افزایش میدهد.
روغن از درون فیلتر روغن به موتور پمپاژ می شود و اگر فیلتر کیفیت مناسبی نداشته باشد یا کثیف باشد نمی تواند روغن را به اندازه کافی و راحت از خود عبور دهد و در طولانی مدت ، روغن به موتور نمی رسد و موتور دارای استهلاک زیادی میشود و در نهایت موتور به روغن سوزی می افتد.

لوازم مصرفی خودرو

»

فیلتر

»

فیلتر روغن

مرتب سازی بر اساس:
فقط نمایش کالاهای موجود
دسته بندی محصولات
جست و جو
جنس
موردی در میان کالا ها یافت نشد
موردی یافت نشد
موردی یافت نشد
فیلتر روغن از نظر کیفیت انواع مختلفی دارد :
فیلتر با کیفیت : فیلتری است که خارجی و اصل باشد که این نوع فیلتر عموما در نمایندگی ها به فروش میرسد. مانند فیلتر روغن ماشین های کره ای با برچسب genuine part و روغن خودروهای فرانسوی با برند purflux
فیلتر تقلبی و بی کیفیت : این فیلترها شامل دو دسته هستند:
1. مورد اول فیلتر روغن های تقلبی و چینی هستند که با بسته بندی هیوندای، کیا و... عرضه میگردد. این فیلترها دارای حداقل استاندارد هستند و در کوتاه مدت، موتور خودرو را دچار مشکل نمیکنند. اما در این نوع فیلتر، رانندگی با دور بالا، موتور ماشین را سریع دچار مشکل میکند زیرا دور موتور بالای 5 تا 6 میرود و فشار روغن افزایش می یابد که در این حالت باید دریچه بایپس باز شود که روغن به اندازه کافی به موتور برسد و در اینجا به دلیل عدم وجود دریچه بایپس یا عدم کارکرد درست آن، استهلاک موتور بالا میرود و توان ماشین افت پیدا میکند.


2. دسته دوم فیلترهایی هستند که در کارخانه تولید نشده اند. این فیلتر روغن ها به صورت کارگاهی تولید شده که در موارد بسیاری افراد سودجو فیلتر روغن های استفاده شده را خریداری میکنند و کاغد داخل ان را عوض کرده و مجددا به جای نو میفروشند. کاغذ این فیلتر ها به اندازه ای بی کیفیت هستند که یا روغن را به درستی از خود عبور نمیدهند و یا توانایی گرفتن ناخالصی های ریز را ندارند.
 
تاکنون هیچ اطلاعاتی ثبت نشده است
برچسب ها :