در بین اجزای نام آشنا خودرو که بار ها از ان شنیده ایم کاربراتور خودرو می باشد  که وظایف مهمی را انجام میدهد . کاربراتور قطعه‌ی مهمی در سیستم سوخت رسانی است و در واقع به نوعی بیان‌گر نوع سیستم سوخت رسانی خودرو است . در این صفحه به  قطعات کاربراتور  می پردازیم 

ساختار اصلی و بزرگترین جزء کاربراتور بدنه قالبی ساخته شده از آلیاژ سبک وزن یا آلومینیوم است. بدنه ثابت تحت فشار و فشار کمی است، بنابراین فلزات قوی تر غیر ضروری هستند. قطعات متحرک کاربراتور از فولاد یا فولاد ضد زنگ ساخته می شوند.

کاربراتور  یکی از اجزای سیستم سوخت‌رسانی خودرو است .کاربراتور به دلیل اینکه  سیستم مجزا محسوب می‌شود از  قطعات متعددی برخوردار است . اجزای ثابت و کلی کابراتور عبارتند از:

محفظه ی گاز کابراتور - ساسات کابراتور- بدنه  کابراتور - محفظه راه انداز کابراتور - پمپ شتاب دهنده کابراتور - ونتوری یا گلوگاه کابراتور -ژیگلور یا مجرای خروج سوخت کابراتور

لوازم یدکی خودرو

»

موتور ، محرکه ، تعلیق

»

قطعات موتوری

»

قطعات کاربراتور

مرتب سازی بر اساس:
فقط نمایش کالاهای موجود
دسته بندی محصولات
جست و جو
جنس
برند
مدل
موردی در میان کالا ها یافت نشد
موردی یافت نشد

 در این قسمت به شرح بعضی از قطعات کاربراتور می پردازیم 


بالای کاربراتور چیست؟


در بالا، دریچه ای به نام چوک وجود دارد که میزان جریان هوا را تنظیم می کند. اگر چوک بسته باشد، هوای کمتری از طریق لوله به پایین جریان می یابد و ونتوری سوخت بیشتری را می مکد، بنابراین موتور مخلوطی غنی از سوخت به دست می آورد.


کاربراتور اصلی چگونه کار می کند؟


کاربراتور به خلاء ایجاد شده توسط موتور برای کشیدن هوا و سوخت به داخل سیلندرها متکی است. دریچه گاز می تواند باز و بسته شود و به این ترتیب هوای بیشتر یا کمتری وارد موتور می شود. این هوا از طریق دهانه باریکی به نام ونتوری حرکت می کند. این باعث ایجاد خلاء لازم برای روشن نگه داشتن موتور می شود


چرا به بازسازی کاربراتور نیاز دارید؟


به طور خلاصه، افزودن اتانول در سوخت‌های امروزی باعث خراب شدن واشر، مهر و موم و شناور می‌شود، بنابراین اگر از گاز همراه با اتانول استفاده می‌کنید، در نهایت باید کاربراتور خود را بازسازی کنید. در مورد اینکه چند وقت یکبار، اگر اجازه دهید کاربراتور برای مدتی بنشیند، زودترین زمان ممکن است.


اجزای ضروری یک کاربراتور مدرن چیست؟


بخش های ضروری کاربراتور مدرن و عملکرد آنها
صافی سوخت - دستگاه فیلتر 
محفظه شناور -  مکانیزم شناور
اندازه گیری اصلی سوخت و نازل دور آرام
خفه کردن و گاز


گلوی کاربراتور چیست؟هوا از بالای کاربراتور (یا کناره یا پایین بسته به طراحی کاربراتور) در مسیر خود به منیفولد ورودی و در نهایت محفظه احتراق هر سیلندر وارد می شود. گذرگاهی که هوا از آن عبور می کند معمولاً به عنوان گلو، سوراخ یا بشکه کاربراتور شناخته می شود.

تاکنون هیچ اطلاعاتی ثبت نشده است
برچسب ها :