هدف استفاده از مکمل سوخت طولانی تر شدن عمر موتور خودرو است که انواع مختلفی دارد و از هر کدام برای دلایل خاصی استفاده میکنیم.
در خرید مکمل سوخت باید از اصلی بودن آن اطمینان حاصل نمود زیرا اگر اصلی نباشند نه تنها فایده ای برای موتور ندارند بلکه میتوانند باعث به موتور و سیستم سوخت رسانی شوند.

اصلی ترین مکمل های سوخت دو دسته هستند :
مکمل های شوینده : مکمل های شوینده باعث تمیز شدن قسمت های مختلف سیستم سوخت رسانی مانند اژکتور،سوپاپ ها و کاربراتور میشود. همچنین باعث کم شدن رسوب روی قطعات خودرو میشود. پس به این ترتیب مکمل های شوینده هم سیستم سوخت رسانی را تمیز میکند و هم باعث کاهش کثیف شدن دوباره آن ها میشود.
مکمل های غیر شوینده : هدف این مکمل ها ارتقای عملکرد موتور میباشد و خاصیت پاک کنندگی ندارند. این مکمل ها فقط روی عملکرد موتور و نحوه استفاده از سوخت متمرکز است.
 

لوازم مصرفی خودرو

»

مکمل و سیالات

»

مکمل بنزین

مرتب سازی بر اساس:
فقط نمایش کالاهای موجود
دسته بندی محصولات
جست و جو
جنس
موردی در میان کالا ها یافت نشد
موردی یافت نشد
موردی یافت نشد
انواع مکمل سوخت :
مکمل های بهبود دهنده سوخت :
وظیفه مکمل‌های بهبوددهنده سوخت، افزایش کیفیت بنزین موجود در باک است. این مکمل‌ها معمولا جزو ارزان‌ترین مکمل‌های موجود در بازار هستند و استفاده از آن‌ها بسیار رایج است.این مکمل با بهبود دادن به کیفیت بنزین باعث میشه که با یک باک مسافت بیشتری را طی کرد ولی این باعث صرقه جویی در هزینه سوخت نمیشود چون هزینه ای که برای مکمل انجام میگیرد از هزینه استفاده بنزین معمولی بیشتر میشود. همچنین این مکمل از یخ زدن لوله های سیستم سوخت در زمستان جلوگیری میکند.
مکمل های شوینده انژکتور :
کثیف شدن انژکتور باعث اختلال در سیستم سوخت رسانی خودرو میشود. این مکمل ها وظیفه شست و شوی انژکتور را بر عهده دارند. مکمل شست و شوی انژکتور با تمیز کردن انژکتور و بخش های مختلف آن باعث پایداری بیشتر سیستم سوخت رسانی میشود.
مکمل های اکتان افزا :
این مکمل ها از قابلیت شویندگی زیادی برخوردار نیستند و فقط با افزایش عدد اکتان بنزین باعث کارکرد بهتر موتور خودرو میشود.
بنزین سوپر به خودی خود عدد اکتان بیشتری نسبت به بنزین معمولی دارد و اگر کسی از بنزین سوپر استفاده میکند، دیگر نیازی به استفاده از مکمل افزا نیست .
مکمل های پایدار کننده سوخت :
اگر بنزین زمان زیادی در باک خودرو باقی بماند، تجزیه شدن بنزین باعث تشکیل رسوبات میشود و این رسوبات سیستم سوخت رسانی را دچار اختلال میکند. در نهایت این مکمل ها برای بادوام کردن کیفیت بنزین در باک تولید شده اند و روند تشکیل این رسوبات را کند کرده و باعث محافظت از سیستم سوخت رسانی میشوند.
مکمل های سوخت دیزلی :
سوخت دیزل از بنزین سنگین تر است و به همین خاطر ماشین هایی که سوخت دیزلی دارند نیاز بیشتری به استفاده مکمل سوخت دارند. این مکمل ها باعث افزایش پایداری سوخت، بالابردن عدد ستان و جلوگیری از انجماد سوخت در سرما میشود.
 
تاکنون هیچ اطلاعاتی ثبت نشده است
برچسب ها :