دزدگیر خودرو در واقع یک پک از اجزایی است که کنار هم یک سیستم امنیتی را برای خودرو تشکیل می دهند .به مرور زمان با پیشرفت تکنولوژی این سیستم بسیار پیشرفته شده است .برخی از خودرو ها در کارخانه دزدگیر فابریک روی آن ها نصب میشود که کیفیت این دزدگیر ها نسبت به دزدگیرهای چینی موجود در بازار باز هم بهتر است اما دزدگیر هایی در بازار موجود هستند که علاوه بر سنسور های حساس و اعلام آژیر مجهز به ردیاب هستند به همین دلیل به یک سیستم امنیتی کامل تبدیل شده اند. دزدگیر ماشین بیش از نیم قرن قدمت دارد. همچنین قابل ذکر است که این سیستم علاوه بر حفظ امنیت ماشین دارای ابزارهای کاربردی دیگری نیز می باشد که استفاده از این وسیله را ضروری ساخته است. 

دزدگیر

لوازم یدکی خودرو

»

اکسسوری

»

سیستم صوتی و تصویری

»

دزدگیر

مرتب سازی بر اساس:
فقط نمایش کالاهای موجود
دسته بندی محصولات
جست و جو
برند
مدل
موردی در میان کالا ها یافت نشد
موردی یافت نشد
موردی یافت نشد

ساختار و اجزاء دزدگیر


اگر بخواهیم ابتدا ساختار یک دزدگیر ساده را بیان کنیم ساختار آن ها فقط سه دسته را شامل میشوند :

یک نوع سنسور

آژیر به همراه چراغ چشمک زن

کنترل برای مدیریت دیگر قسمت ها و اجزاءیک دزدگیر ساده در کابین خودرو و به طور معمول در بالای در نصب میشد که به دلیل چراغ چشمک زن به راحتی هرکسی متوجه وجود دزدگیر میشود این مدل دزدگیر با استفاده از سیم به سنسورها وصل میشود که زمانی که درب خودرو باز میشود صدای آژیر به صدا در می آید .این مدل دزدگیر را هم میتوان به غیر از درب خودرو به دیگر قسمت ها هم متصل کرد تا از سرقت آن ها هم جلوگیری شود .
اجزاء یک دزدگیر شامل کیت اصلی , ریموت , سنسور شوک و نمایشگر ال ای دی میباشد که همه این اجزاء با یکدیگر همبستگی دارند و در صورتیکه یکی از آنها دچار اختلال و یا خرابی شود متاسفانه سیستم دزدگیر به درستی کار نخواهد کرد .


کیت اصلی : این قسمت مهمترین قسمت دزدگیر است و تمامی اجزاء دیگر را کنترل میکند سنسورهای دزدگیر به کیت اصلی متصل است .


ریموت : با استفاده از یک ریموت که دارای چند دکمه است میتوان کنترل دزدگیر و خودرو را داشته باشید قطع و وصل کردن صدای آژیر , باز و بسته کردن درب خودرو و بعضی ریموتها پیشرفته امکان خاموش کردن خودرو از راه دور را هم دارند .


سنسور شوک : سنسور دزدگیر نقش اطلاع دادن یک رویداد غیر عادی را به کیت اصلی دارد مثل باز و بسته شدن درب ها , وارد شدن ضربه و ..., گاهی اوقات میتوان سنسور اگر پیشرفته تر باشد به قسمتهای مختلف مثل شیشه ماشین هم متصل کرد .


نمایشگر ال ای دی : این نمایشگر در واقع همان قسمتی از دزدگیر است که چراغ چشمک زن هم دارد و درون کابین خودرو وصل میشود .


در دزدگیر های پیشرفته تر اجزاء دیگری هم قرار دارند مانند : آژیر، پمپ درب خودرو، میکروسوئیچ، آفتامات، رله باکس، شیشه بالابر، آنتندزدگیر ساده تا پیشرفته !


مدل دزدگیری که بسیار بین صاحبان خودرو ها باب است دزدگیر های ساده هستند برد تقریبی آن ها 100 متر میباشد و تقریبا مصرف کنندگان از آن ها راضی هستن زیرا آژیر آن ها صدای بلندی دارد .

دزدگیر تصویری : روی ریموت این دزدگیرها یک صفحه نمایش ال ای دی وجود دارد که روی آن تصویر خودرو را به صورت گرافیکی نمایش می دهد و اگر تغییری در وضعیت خودرو ایجاد شود مثلا درب خودرو باز شود و یا ضربه ای وارد شود تصویر خودرو به حالت چشمک زن در می آید و آژیر آن به صدا در می آید .در بازار میتوان این مدل را بهترین مدل دزدگیر عنوان کرد .

مدل دزدگیر سیم کارتی : این مدل دزدگیر از دسته دزدگیر های مدرن است که یک اپلیکیشن باید بر روی گوشی نصب کنید و هم حکم دزدگیر را دارد و هم ردیاب میتوانید موقعیت خودرو را داشته باشید , سرعت مجاز تعیین کنید و یا خودرو را از راه دور خاموش کنید .
ویژگی های یک دزدگیر با کیفیت و مناسب


با توجه به توضیحاتی که گفته شد در مورد انواع دزدگیر و ساختار یک دزدگیر پس باید قبل از انتخاب و خرید دزدگیر حتما ویژگی های آن ها را بررسی کنید این یک سیستم مهم برای خودرو است پس زیاد در هزینه حساس نباشید سعی کنید دزدگیری را انتخاب کنید که در صورت هرگونه اتفاقی یک پیامک هشدار به شما بدهد و یا حتی اگر ماشین خاموش هم بود اما به حرکت در آمد از آن مطلع شوید هرچند امکان تاخیر در ارسال پیامک هم باشد اما بهتر از دزدگیر ساده است اگر دزدگیر دارای پنل کاربری و تنظیمات باشد بسیار مناسب تر است تا خودتان بتوانید به راحتی تنظیمات سنسور را هم انجام دهید.

 
تاکنون هیچ اطلاعاتی ثبت نشده است
برچسب ها :