کنسول جعبه ای است بسیار پر کاربرد که بین صندلی راننده و صندلی کنار قرار میگیرد. در واقع از کنسول میتوان به نوعی نظم دهنده داخل کابین نام برد و هم چنین میتوان به عنوان زیرآرنجی برای استراحت هنگام رانندگی استفاده کرد. کنسول ها از جنس پلاستیک و چرم طبعی یا مصنوعی ساخته میشوند. کنسول‌ها یک پایه بلند دارند که به صورت مستقیم روی لبه‌های صندلی راننده و کناری نصب می‌شوند. در بسیاری از کنسول ها محفظه ای دایره ای شکل قرار دارد که از ان به عنولن جای لیوان و بطری و گاها برای جاسیگاری استفاده کرد.

کنسول

لوازم یدکی خودرو

»

قطعات داخلی اتاق

»

سایر قطعات داخلی

»

کنسول

مرتب سازی بر اساس:
فقط نمایش کالاهای موجود
دسته بندی محصولات
جست و جو
برند
مدل
موردی در میان کالا ها یافت نشد
موردی یافت نشد
موردی یافت نشد

راهنمای خرید کنسول خودرو 


در هنگام خرید کنسول و تعویض کنسول باید دقت کنید ابعاد آن به گونه ای باشد که بین دو صندلی جا بیفتد و به راحتی قرار گیرد همچنین ارتفاع آن باید به اندازه ای باشد که به راحتی بتوان از آن به عنوان تکیه گاه آرنج استفاده کرد و حس راحتی داشت .همچنین کنسول مناسب نباید مزاحمتی برای بستن کمربند , استفاده از ترمز دستی و یا تعویض دنده ایجاد کند .

در نتیجه ابعاد یک کنسول مناسب باید تمامی موارد را محیا کند و سرجای خود بدون لرزش و تکان خوردن قرار گیرد برای این امر در هنگام خرید به پایه کنسول ها دقت کنید بعضی از مدل ها پایه فنری دارند .
از آنجایی که از کنسول برای تکیه دادن دست استفاده میشود باید جنس روی کنسول نرم باشد تا احسای ناراحتی نداشته باشید .

هر مدل کنسول داخل آن دارای پارتیشن های متفاوت است و یا برخی از آن ها اصلا پارتیشنی ندارند شما بر حسب نیاز خود میتوانید مدل مورد نظر را انتخاب کنید برخی از کنسول ها جای بطری دارند پس باید به نحوه ی استفاده خود از کنسول و پارتیشن آن دقت کنید .

کنسول ها در رنگ های مختلفی در بازار موجود است نسبت به رنگ اتاق خودرو رنگ روکش صندلی و داشبورد خودرو رنگ مناسب را خرید کنید .مزایای استفاده از کنسول خودرو 


+ استفاده بهینه از فضای بین دو صندلی جلو در اتاق خودرو

+ نظم دهی به فضای اتاق خودرو و جای گذاری مناسب برای وسایل متفرقه سر نشینان .

+ تهیه تکیه گاه برای دست و احساس راحتی .

جایی مناسب برای موبایل

+ برخی خودروهای لوکس کنسول هایی از طرف کارخانه سازنده تعبیه شده است که نمایشگر دما و کنترل صوتی دارند و دارای سیستم گرمایش و سرمایش هستند که میتوان خوراکی در آن نگهداری کرد .
 
تاکنون هیچ اطلاعاتی ثبت نشده است
برچسب ها :