فیلتر یک قطعه ای است که از نظر قیمت خیلی گران قیمت نمیباشد اما در عملکرد و نگهداری و سالم کارکردن و سالم ماندن خودرو بسیار تاثیر زیادی دارد به همین علت در قسمتهای مختلفی در خودرو از فیلتر مخصوص آن قسمت استفاده میشود .فیلتر ها را باید در سرویس های دوره ای تعویض نمود.وظیفه اصلی فیلتر در خودرو و در انواع مختلف تمیز کردن و یا جلوگیری از آلوده شدن بیش از حد میباشد تا توسط مواد ورودی آلودگی ها وارد قطعات و موتور خودرو نشود


فیلتر

لوازم مصرفی خودرو

»

فیلتر

مرتب سازی بر اساس:
فقط نمایش کالاهای موجود
دسته بندی محصولات
موردی در میان کالا ها یافت نشد
موردی یافت نشد
موردی یافت نشد
انواع فیلتر خودرو


فیلتر کابین :
از طریق سیستم گرمایش و سرمایش خودرو هوا وارد اتاق خودرو میشود که این فیلتر وظیفه کنترل این ورودی هوا و جلوگیری از ورود بو و گرد و غبار به داخل اتاق را به عهده دارد که عموما هر 15000 تا 20000 کیلومتر باید تعویض گردد.


فیلتر هوا :

موتور خودرو دارای هواکش های متعددی است که باعث خنک شدن موتور خودرو و قطعات میشوند این فیلتر وظیفه تسویه هوای ورودی به موتور خودرو را به عهده دارد که دیگر ذرات مانند گرد و غبار توسط هواکش ها وارد موتور نشود .


فیلتر بنزین :
بنزین و یا هر نوع سوختی که برای خودرو ها استفاده میشوند باید از فیلتر رد شود چون دارای ذرات ناخالصی است و باعث سوخت رسانی بهتر میشود اگر این فیلتر کثیف شود امکان دارد که خودرو دچار ریپ زدن شود و یا روشن نشود .


فیلتر روغن:
سر راه روغن موتور فیلتر روغن قرار دارد که باعث تمیز کردن روغن میشود تا هیچ ذره ناخالصی وارد موتور نشود که عموما" این فیلتر با هر سرویس دوره ای و تعویض روغن تعویض میگردد.


علت تعویض فیلتر ها :

با توضیحاتی که داده شد متوجه شدید که فیلتر در خودرو نقش بسیار مهمی دارد به همین علت اگر یک فیلتر تعویض نگردد و یا خراب شود موجب خرابی موتور خودرو و قطعات خودرو میشود به همین علت حتما باید به صورت دوره ای کنترل شوند و تعویض گردند.
 
تاکنون هیچ اطلاعاتی ثبت نشده است
برچسب ها :