مخزن آب رادیاتور یا قمقمه آب خودرو، وظیفه نگه داشتن آب ذخیره و آب برگشتی از رادیاتور آب را بر عهده دارد و فشار سیستم خنک کننده را با کمک در مبنع کنترل می‌کند. مخزن اب رادیاتور به این صورت عمل میکند که هنگام جوش اوردن موتور آب اضافی رادیاتور وارد منبع انبساط شده و از هدر رفتن آن جلوگیری می‌شود.

مخزن آب رادیاتور

لوازم یدکی خودرو

»

موتور ، محرکه ، تعلیق

»

خنک کننده موتور

»

مخزن آب رادیاتور

مرتب سازی بر اساس:
فقط نمایش کالاهای موجود
دسته بندی محصولات
جست و جو
برند
مدل
موردی یافت نشد

هدف از مخزن آب رادیاتور  مایع خنک کننده رادیاتور ذخیره مایع خنک کننده اضافی است که به دلیل ایجاد فشار ناشی از گرما از رادیاتور آزاد می شود. عملکرد آن شبیه مخزن انبساط روی آبگرمکن است. همانطور که می دانید موتوری که خیلی سخت کار می کند خیلی سریع گرم می شود.


استفاده از آب در مخزن آب رادیاتور

صرف آب در رادیاتور ماشین شما گرمای بیش از حد و آسیب را تضمین می کند، از جمله به سرسیلندر و بلوک موتور. و بیشتر آب لوله کشی حاوی مواد معدنی است که رسوباتی در داخل رادیاتور آب به جا می گذارد و باعث خوردگی، کاهش عمر آن و کاهش بیشتر توانایی خنک شدن آن می شود.


مخزن نگهدارنده مایع خنک کننده مخزن خنک کننده که به عنوان مخزن بازیابی مایع خنک کننده نیز شناخته می شود، محفظه پلاستیکی است که مایع خنک کننده اضافی مورد استفاده برای خنک کردن موتور را در خود نگه می دارد.

هنگامی که مخزن سرریز مایع خنک‌کننده به رادیاتور بازنمی‌گردد، مایع خنک‌کننده داغی که باید خنک شود، به این معنی است که ممکن است نشتی یا گرفتگی شیلنگ‌های رادیاتور وجود داشته باشد که اجازه می‌دهد سیال از مخزن خنک‌کننده به رادیاتور جریان یابد. این می تواند در نتیجه آسیب دیدن درپوش رادیاتور باشد

تاکنون هیچ اطلاعاتی ثبت نشده است