روغن ها در خودرو از دسته سیالاتی هستند که وجودشان بسیار ضروری است و اگر قسمتی از خودرو بدون روغن باشد باعث آسیب جدی به خودرو میشود و میتواند خسارات زیادی را به وجود آورد .تمامی روغن هایی که در سیستم خودرو استفاده میشوند باید طبق سرویس های دوره ای تعویض گردد زیرا اگر به موقع تعویض نگردد و کیفیت مطلوب خود را از دست داده باشند هم باعث آسیب رسیدن به خودرو میشود .تمامی روغن هایی که در خودرو باید استفاده شوند دارای یک سری استانداردهایی میباشند .


روغن

لوازم مصرفی خودرو

»

روغن

مرتب سازی بر اساس:
فقط نمایش کالاهای موجود
دسته بندی محصولات
موردی در میان کالا ها یافت نشد
موردی یافت نشد
موردی یافت نشد

انواع روغن های استفاده شده در خودرو :در قسمت های مختلفی از خودرو باید از روغن مخصوص آن قسمت استفاده شود :


روغن موتور :
روغن موتور از روغن هایی هست که در خودرو بسیار ضرورت دارد و در انواع مختلفی در بازار وجود دارد و باعث کاهش گرما و اصطکاک در خودرو میشود .
روغن ترمز : باعث عملکرد سالم سیستم ترمز میشود که حتما سطح این روغن باید کنترل شود .
روغن گیربکس : روغن گیربکس به روان کار کردن سیستم دنده و تعویض دنده ها کمک میکند که حتما باید سطح روغن بررسی گردد و در صورت نیاز تعویض گردد.
روغن هیدرولیک : روغن هیدرولیک باعث صحت عملکرد و چرخش روان فرمان میشود که توسط پمپ این روغن به دیگر قطعات سیستم فرمان هم انتقال پیدا میکند .


زمان تعویض روغن ها :زمان تعویض روغن ها :روغن موتور باید بر حسب کیلومتر و نوع روغنی که به کار می رود تعویض گردد که عموما" بین 6000 تا 8000 کیلومتر است .


روغن ترمز به دلیل اینکه به مرور زمان آب را به خود جذب میکند باید هر 6 ماه یا هر یکسال یکبار تعویض گردد.


روغن گیربکس بستگی به شرایط آب و هوایی و نحوه رانندگی دارد ولی به طور عادی و در شرایط عادی هر 100 هزار کیلومتر باید تعویض گردد.


روغن هیدرولیک : برای تعویض روغن هیدرولیک باید آن را بررسی کرد و یا اگر علائمی دیدی که باید نسبت به تعویض آن اقدام کنید مانند : سیاه شدن رنگ روغن , کمبود روغن و کاهش میزان روغن , سفت شدن روغن , بوی سوختگی روغن , صدای فرمان هنگام چرخش


 

تاکنون هیچ اطلاعاتی ثبت نشده است
برچسب ها :