درب رادیاتور را میتوان به همان اندازه رادیاتور آب  مهم دانست به دلیل اینکه درب رادیاتور  اطمینان از ماندن سیستم رادیاتور تحت فشار و ماندن مواد خنک کننده را تضمین میکند. اگر درست عمل نکند و دچار آسیب شود ماشین شما بیش از حد گرم می شود و رادیاتور آن آسیب جدی میبیند. دقت کنید که نباید درب رادیاتور را در زمان گرم‌ بودن موتور باز کرد چرا که هم امکان پاشش آب داغ به بیرون وجود دارد و هم در هواگیری مجدد آن دچار اشکال می‌شود. وقتی فشار درون سیستم خنک کننده  به مرحله ایی رسید که بالاتر از حد استاندارد آن سیستم باشد،باید به نحوی این فشار خنثی و کنترل شود که توسط درب رادیاتور انجام میشود.

لوازم یدکی خودرو

»

موتور ، محرکه ، تعلیق

»

خنک کننده موتور

»

درب رادیاتور

مرتب سازی بر اساس:
فقط نمایش کالاهای موجود
دسته بندی محصولات
جست و جو
جنس
برند
مدل
موردی در میان کالا ها یافت نشد
موردی یافت نشد
از عوامل خنک کننده خودرو  رادیاتور میباشد که مخزنی است که مایع خنک کننده در آن نگهداری میشود. زمانی که دمای موتور بالا می رود این گرما به مایع خنک کننده انتقال داده میشود. بنابراین مایع خنک کننده گرم به رادیاتور منتقل و مایع خنک کننده سرد جهت خنک کردن موتور وارد سیلندرهای موتور میشود.

درب رادیاتور خودروبا افزایش دمای مایع خنک کننده به بخار تبدیل می شود، زمانی که این مایع تحت فشار باشد، نقطه جوش افزایش می یابد. اولین کاره درب رادیاتور حفاظت از مایع خنک کننده درون رادیاتور میباشد و کار مهمتر کنترل فشار مایع خنک کننده در رادیاتور میباشد که از جوش آوردن مایع خنک کننده جلوگیری می کند.

علائم خرابی درب رادیاتور۱. نشت مایع خنک کننده یا آب رادیاتور

۲. مخزن سرریز شده

۳. افتادگی و خراب شد شیلنگ رادیاتور

۴. وجود هوا داخل سیستم خنک کننده

۵. گرم شدن بیش از حد موتور
تاکنون هیچ اطلاعاتی ثبت نشده است
برچسب ها :