خودرو یک سیستم فنی بسیار پیچیده دارد که برای حفظ و نگهداری و تعمیرات هنگام خرابی خودرو باید دارای مهارت و دانش کافی باشید تمامی فرآیند های مربوط به خودرو برای تعمیرات نیاز به یک سری ابزار آلات خاص دارد که برخی از این ابزار ها حرفه ای هستند و فقط مختص تعمیرکاران خودرو است و یک سری ابزار معمولی هم وجود دارند که برای عموم رانندگان خودرو در مواقع اضطراری قابل استفاده است و همیشه در صندوق عقب خودروی خود یک جعبه ابزارآلات داشته باشید بهتر است همچنین برخی لوازم های مصرفی خودرو قابل تعمیر نیستند و بهتر است یدک داشته باشید

ابزارآلات

لوازم یدکی خودرو

»

اکسسوری

»

ابزارآلات

مرتب سازی بر اساس:
فقط نمایش کالاهای موجود
دسته بندی محصولات
جست و جو
برند
مدل
موردی در میان کالا ها یافت نشد
موردی یافت نشد
موردی یافت نشد

جعبه ابزار ضروری برای خودرو :

همیشه یک جعبه ابزار در صندوق خودرو نگهداری کنید و تمامی وسایلی که فکر میکنید برای برخی مواقع ضروری و تعمیرات جزئی مورد نیاز است همراه داشته باشید که در ادامه به ابزارهای مورد نیاز اشاره خواهیم کرد .

لوازم و قطعات یدکی:

این نوع وسایلی که ذکر میکنیم قطعات مصرفی خودرو هستند که بهتر است مخصوصا" قبل از سفر از آن ها تهیه کرده و در جعبه ابزار خود نگهداری کنید .مانند :

شمع ها , تسمه تایم و تسمه دینام و تسمه هیدرولیک , کوئل , رله دوبل , سیم کلاج و انواع روغن های ضروری مانند : روغن ترمز و روغن هیدرولیک .آب رادیاتور خودرو .
یا وسایل دیگر مثل فیوز قطعات کوچکی هستند که برای سیستم برق خودرو به کار می روند و در صورتی که برق خودرو قطع شد ابتدا باید با جابجایی فیوزها از صحت سلامت آن ها مطمئن شوید .

لوازم و ابزارهای تعمیراتی :

این دسته از ابزارها برای مواقعی که خودرو نیاز به تعمیر دارد استفاده میشوند مانند :

انواع آچارها : برای آچارها باید انواع آچارهای رینگی را داشته باشید و برای باز و بسته کردن پیچ ها از ابزار ضروری هستند .و همچنین آچار چرخ که برای مواقع پنچر گیری استفاده میشود .
پیچ گوشتی های دو سو و چهار سو که این ابزار هم سایز های متفاوتی دارد .
نوارچسب و نوعی چسب مایع قوی که در مواقع شکستگی یا پارگی لوله به کار می رود .
ابزار پنچر گیری عموما" باید کامل باشد غیر از آچار چرخ باید جک خودرو و زاپاس هم همیشه سالم باشد همچین داشتن اسپری پنچر گیری توصیه میشود .
کابل باتری به باتری که هنگام ضعیف شدن و خوابیدن باتری استفاده میشود .
کابل های اتصال باتری که دو رنگ هستند و اتصال باتری را به دیگر قطعات انجام می دهند .
و مورد دیگر کابل یدک کش خودرو است که در موقع نیاز بتوان خود را تا تعمیرگاه رساند .

لوازم و ابزارهای ایمنی :


مثلث قرمز احتیاط یک وسیله ای است که در مواقعی که دچار خرابی خودرو میشوید در کنار جاده اقدام به نگهداری و تعمیر میشوید باید این وسیله را کمی جلوتر از خودرو قرار دهید تا به دیگر رانندگان هشدار دهید و از ایجاد تصادف جلوگیری شود مخصوصا" چون رنگ این مثلث شب رنگ است در شب هنگام توقف کنار جاده حتما استفاده کنید .
زنجیر چرخ که در فصل زمستان برای عبور در جاده های زمستانی مورد استفاده قرار میگیرد .
و دیگر وسایل مثل چراغ قوه و .....
 
تاکنون هیچ اطلاعاتی ثبت نشده است
برچسب ها :