سیستم تعلیق یا همان سیستم فنربندی خودرو، شامل قطعات و مواردی هم‌چون چرخ‌های خودرو، کمک فنرها، فنرها و ستون‌های نگه‌دارنده خودرو است. بوش ها وابسته به محل قرارگیری در خودرو، کارکرد، ظاهر فنی و …دارای عناوین و اسم های مختلفی هستند. نام بوش سیستم تعلیق خودرو، بوش طبق نام دارد. گرچه عوامل مختلفی سبب کاهش ارتعاشات خودرو می شوند ، اما بوش طبق می تواند تا حد قابل توجهی از نوسانات خودرو جلوگیری کند . بوش طبق، قطعه‌ای همانند سیبک است که برای اتصال قطعات مختلف به کار میرود ؛  تفاوت عمده بین سیبک و بوش،این است که سیبک‌ها در جهت‌های مختلف قادر به حرکت هستند؛ اما بوش فقط می‌تواند در یک جهت حرکت کند.  

بوش طبق

لوازم یدکی خودرو

»

موتور ، محرکه ، تعلیق

»

لوازم تعلیق

»

بوش طبق

مرتب سازی بر اساس:
فقط نمایش کالاهای موجود
دسته بندی محصولات
جست و جو
برند
مدل
شروع  قبل 
1 2 3 4 
بعدی  آخر 
موردی یافت نشد
موردی یافت نشد

انواع بوش طبق


+ بوش لاستیک طبیعی

این بوش ها به علت ساختار خود دارای طول عمر مناسب و قابلیت کشسانی مناسبی هستند. آن ها مقاومت بسیار خوبی در دمای پایین دارند.


+ بوش پلی اورتان

 جنس این نوع بوش ها مقاوت بسیار بالایی در برابر گرما دارد، اما چندان انعطاف پذیر نیستند. عدم انعطاف پذیری بوش اورتان می تواند فرمان پذیری خودرو را تا حدودی دچار اختلال کند. این جنس از بوش ها برای داشتن عملکرد مطلوب همواره باید با گریس و یا روغن نرم شوند.


علائم خرابی بوش طبق


1-  افزایش صدا در سمت چرخ‌های جلوی خودرو، می‌تواند نشان‌دهنده خرابی این قطعه یا لق‌شدن آن باشد.

2- صدای تق‌تق هنگام چرخاندن فرمان نیز، می‌تواند از علائم خرابی این قطعه، سیبک یا قطعات متحرک دیگر در سیستم تعلیق و جلوبندی خودرو باشد.

3- لرزش بیش از حد در برخی از قسمت‌ها و انتقال آن به فرمان نیز، یکی از دلایل خرابی این قطعه است.

4- کاهش تعادل خودرو نیز، می‌تواند در برخی از موارد، نشانه خرابی این قطعه یا سیبک باشد. این قطعه در قسمت میل تعادل خودرو، باعث حفظ تعادل آن می‌شود و در صورت خرابی، وظیفه خود را که همان اتصال میل تعادل به سیستم تعلیق است، به‌درستی انجام نخواهد داد؛ بنابراین، خودرو در حرکت یا گاهی در سر پیچ‌ها تعادل مناسب را نخواهد داشت.جلوگیری از خرابی بوش طبق


1- پرهیز از ترمز های ناگهانی 

2- دوری از عبور از ناهمواری ها و دست انداز ها

3- سرویس های دوره ای سیستم تعلیق خودرو 

تاکنون هیچ اطلاعاتی ثبت نشده است