شاسی خودرو در اکثر خودرو ها، یک قاب فولادی فشرده -اسکلتی را تشکیل می‌دهد که روی آن موتور، چرخ‌ها، مجموعه‌های محور، گیربکس، مکانیزم فرمان، ترمزها و اعضای تعلیق نصب شده بودند.دو نوع شاسی وجود دارد: شاسی معمولی یا شاسی پر فریم. در این نوع شاسی بدنه به صورت یک واحد مجزا ساخته شده و سپس با قاب نردبانی به هم متصل می شود , شاسی غیر متعارف یا بدون قاب. در این نوع شاسی چارچوب نردبانی وجود ندارد و خود بدنه نقش قاب را ایفا می کند. این همه را پشتیبانی می کند.

لوازم یدکی خودرو

»

قطعات بدنه

»

بدنه اصلی

»

شاسی و متعلقات

مرتب سازی بر اساس:
فقط نمایش کالاهای موجود
دسته بندی محصولات
جست و جو
جنس
برند
مدل
موردی در میان کالا ها یافت نشد
موردی یافت نشد
شاسی یا قاب ، پایه و اساس بقیه خودرو را تشکیل می دهد. همه چیز دیگر بر روی شاسی ساخته شده است. خودروهای مدرن به طور معمول یکی از دو سبک شاسی مختلف دارند: مگر اینکه با وانت یا شاسی بلند بزرگ رانندگی کنید، احتمال زیادی وجود دارد که وسیله نقلیه شما شاسی یکپارچه داشته باشد.


فرق قاب و شاسی چیست؟

شاسی چارچوب اسکلتی یک وسیله نقلیه است که اکثر قطعات مکانیکی مانند لاستیک ها، مجموعه های محور، فرمان، ترمزها و موتور روی آن بسته می شوند. ... یک قاب وسیله نقلیه، از سوی دیگر، ساختار اصلی شاسی است. تمام اجزای دیگر از جمله شاسی به قاب بسته می شوند.


شاسی خودرو از چه چیزی ساخته شده است؟

مواد مورد استفاده برای ساخت شاسی معمولاً فولاد کربنی است، اما با توجه به ویژگی وزن سبک آن، ساخت آنها از آلیاژهای آلومینیوم نیز رایج تر می شود. شاسی از چند بخش فولادی I، C و U تشکیل شده است.

تاکنون هیچ اطلاعاتی ثبت نشده است
برچسب ها :