قفل پدال از برترین وسایل امنیتی خودرو است زیرا با استفاده از قفل پدال همزمان هم پدال ترمز و هم کلاج ماشین قفل و غیر قابل استفاده می شود . تمامی قفل هایی که برای امنیت خودرو معرفی میشوند مزیت هایی دارند که استفاده از آن ها هم ضرر ندارد قفل پدال یکی از قفل هایی است که کار سرقت را برای سارقان سخت تر میکند  زیرا سارقان برای باز کردن قفل پدال زمان زیادی را باید صرف کنند و این ریسک را نمیکنند ساختار این قفل دارای یک میله است و دو چنگال دارد که با قفل شدن داخل هم پدال کلاج و ترمز را هم قفل میکند.قفل پدال در مدل های مختلف در بازار وجود دارد که  برای حفظ امنیت خودرو حتما تهیه کنید.


قفل پدال

لوازم یدکی خودرو

»

اکسسوری

»

انواع قفل خودرو

»

قفل پدال

مرتب سازی بر اساس:
فقط نمایش کالاهای موجود
دسته بندی محصولات
جست و جو
برند
مدل
موردی در میان کالا ها یافت نشد
موردی یافت نشد
موردی یافت نشد

چرا قفل پدال بزنیم ؟


تمامی قفل هایی که برای امنیت خودرو معرفی میشوند مزیت هایی دارند که استفاده از آن ها هم ضرر ندارد قفل پدال یکی از قفل هایی است که کار سرقت را برای سارقان سخت تر میکند بسیار محکم است و باز کردن آن بدون کلید کار بسیار سخت و زمانبری است .متاسفانه برخی از رانندگان بخاطر کمی سخت بودن و زمانبر بودن بستن قفل پدال از استفاده از این قفل صرف نظر میکنند .مزیتی که قفل پدال نسبت به قفل فرمان دارد این است که راحت تر باز میشود و یا میتوان غربیلک فرمان را از جای خود درآورد و یک غربیلک جدید جایگزین آن کرد .ولی بازکردن قفل پدال چون پایین است سخت است .
نکات خرید یک قفل پدال با کیفیت 


تمامی قفل هایی که در بازار وجود دارند ایمنی و کیفیت کامل را ندارند و حتما یک خریدار باید نسبت به هزینه ای که میکند یک محصول با کیفیت خرید کند .سه نوع قفل پدال در بازار وجود دارد : مدل عصایی , مدل کشویی , و ساده .

مدل های عصایی و مدل های کشویی از نظر قیمت تقریبا" در یک سطح هستند پدال های عصایی هم پدال ها را قفل میکند و هم در فرمان قفل میشود و حتما در تنظیم فاصله فرمان و پدال و باز شدن مقدار فنر قفل دقت نمائید .

جنسیت بدنه تمامی قفل های پدال از فولاد است که هم بسیار محکم است و هم سنگین هستند روکش آن ها از pvc میباشد قفل های مدل کشویی از نظر سایز و ابعاد از قفل های عصایی کوچکتر هستند البته برخی قفل های جدید در بازار هستند که جنس بدنه آن ها استحکام کافی را ندارند که توصیه خرید برای آنها را نمیکنیم.

مورد دیگر که در انتخاب نوع قفل پدال موثر است نوع قفل و کلید آن است اگر قفل پدالی که انتخاب میکنید قفل کامپیوتری داشته باشند بهتر است از نظر ظاهر با قفل های معمولی تفاوت چندانی ندارند اما باز کردن قفل های کامپیوتری کار دشوارتری است .

از آنجایی که امروزه اکثر قفل پدال هایی که در بازار موجود میباشد به اکثر مدل های متفاوت خودرو میخورد و قابل استفاده است و اما حتما هنگام خرید سازگاری قفل را با مدل خودرویتان چک کنید .حتی قفل های پدالی که مخصوص خودرو های اتومات میباشند در بازار وجود دارد .قفل پدال را چگونه ببندیم ؟


اگر از مدل عصایی میخواهید استفاده کنید ابتدا با کلید قفل را باز کنید تا فنر آن آزاد شود سپس قسمت چنگال پایین را پشت پدال ترمز بیندازید و به اندازه فاصله پدال تا فرمان فنر را باز کنید و سر عصایی شکل قفل را داخل فرمان بندازید دقت کنید فنر را به میزانی باز کنید که آزاد نباشد و قفل کاملا" کیپ باشد سپس قفل را کمی فشار دهید تا بسته شود .

اگر از مدلی استفاده میکنید که فقط پدال ها را درگیر میکند سر این مدل قفل دو عدد چنگال وجود دارد ابتدا با کلید قفل را باز کنید تا آزاد شود سپس قفل را به صورتی اطراف پدال قرار دهید که یکی از چنگال ها پشت پدال ترمز و پدال کلاج قرار گیرد و چنگال دیگر جلوی آن ها باشد یعنی پدال ها بین این دو چنگال قرار گرفته باشند سپس کمی قفل را فشار دهید تا بسته شده و قفل شود .

 
تاکنون هیچ اطلاعاتی ثبت نشده است
برچسب ها :