فنر‌ها دارای انواع مختلفی هستند که از جمله آن‌ها، می توان به موارد زیر اشاره کرد:
فنر مارپیج - فنر فشاری - فنر کششی - فنر دیسکی - فنر بشقابی -فنر دیافراگمی 

این نوع فنر به هیچ عنوان نیاز به تنظیمات پیچیده و خاص ندارد و به ندرت خراب و فرسوده می‌شود. اما از ویژگی‌های منفی این فنرها، می توان به تحمل وزن محدودشان اشاره کرد که منجر به ضعیف شدن آن‌ها با گذشت زمان می‌شود .در  سادگی میتوان جز لوازم قطعات یدکی مهم خودرو دانست .

فنر لول یک قطعه فلزی بوده و کار اصلی آن، دفع کردن و جذب نمودن ضربه‌های دریافتی با کمک ، کمک فنر است . از همین رو این نوع سیستم می‌تواند فنر را دچار خستگی کرده و در نهایت باعث ایجاد ترک‌هایی شده که در اثر ضربه‌های ناگهانی منجر به شکستن می‌شوند.

لوازم یدکی خودرو

»

موتور ، محرکه ، تعلیق

»

لوازم تعلیق

»

فنر لول

مرتب سازی بر اساس:
فقط نمایش کالاهای موجود
دسته بندی محصولات
جست و جو
جنس
برند
مدل
موردی در میان کالا ها یافت نشد
موردی یافت نشد
موردی یافت نشد


مشکلات فنر لولشکستن فنر -خستگی فنر -فنر‌های گرم شده و کوتاه شدهغییر در ضریب و اندازه فنر


 فنر لول‌ بسیار کمتر دچار شکستگی می‌شود اما ممکن است در اثر ضربه‌های شدید و بروز عواملی چون زنگ‌زدگی یا خستگی زیاد دچار شکستگی شدید شود و  لوازم تعلیق خودرو  هم آسیب بیشتری میزند


همانطور که می‌دانید طول فنر با میزان انرژی دریافتی آن رابطه مستقیم دارد در نتیجه با کوتاه کردن این فنر، میزان جذب انرژی آن کاهش پیدا می‌کند. گرم کردن فنر هم یکی دیگر از راه‌های کوتاه کردن آن است و سبب می‌شود فنر به جسم صلب نزدیک شود. با این کار ضریب فنر تغییر پیدا کرده و اثرات آن بسیار خطرناک‌تر از کوتاه کردن فنر است. این کار باعث می‌شود اتومبیل حین گذشتن از دست اندازها به شدت کوبیده شود.

در مورد تغییر در اندازه فنر باید گفت این امر منجر به این خواهد شد تا خودرو در مسیر حرکتی خود در جاده متحمل ضربه‌های شدیدی شود و در نتیجه آن شکستگی فنر و پارگی در تایر خودرو را شاهد خواهیم بود.


تاکنون هیچ اطلاعاتی ثبت نشده است
برچسب ها :