به طور کلی اکسل خودرو توسط یک یاتاقان یا بوش مکانیکی در سطح داخلی سوراخ چرخ یا دنده ثابت نگه داشته می‌شود تا چرخ یا دنده به صورت آزادانه به دور اکسل بچرخند و سبب حرکت خودرو شوند . اگر متوجه صداهای ناگهانی درهم پیچیدن ، ارتعاشات غیرمعمول خودرو و کاهش قدرت چرخ ها شوید ، ممکن است اکسل شما شکسته شود . محورها به چرخ های جلو متصل می شوند . اگر یک محور در حین رانندگی شروع به از کار افتادن کند، با از دست دادن قدرت یک چرخ، ماشین شما شروع به کشیدن به یک سمت می کند. هنگامی که اکسل کاملاً می شکند چرخ مربوطه آن دیگر نمی چرخد و اگرچه ممکن است موتور همچنان کار کند، خودرو حرکت نمی کند.

کسل عقب

لوازم یدکی خودرو

»

موتور ، محرکه ، تعلیق

»

لوازم تعلیق

»

اکسل عقب

مرتب سازی بر اساس:
فقط نمایش کالاهای موجود
دسته بندی محصولات
جست و جو
برند
مدل
موردی یافت نشد
موردی یافت نشد

عملکرد اکسل عقب 


+ انتقال گشتاور


با کاهش‌دهنده ی دیفرانسیل اکسل عقب خودرو باعث افزایش گشتاور می‌شود. علاوه بر ان، می‌تواند صفحه چرخش چرخ‌های محرک را تغییر دهد و زمانی که میل لنگ در امتداد محور ماشین می‌چرخد، این امکان را فراهم می‌کند که چرخ‌ها عمود بر بدنه خودرو بچرخند.+ چرخش چرخ‌های محرک با سرعت‌ها و زاویه‌های مختلف


این اثر از طریق استفاده از یک دیفرانسیل که گشتاور را بسته به بار روی چرخ توزیع می‌کند، به دست می‌آید. این ویژگی امکان چرخش ایمن به‌خصوص در سرعت‌های بالا را فراهم می‌کند و وجود قفل دیفرانسیل، این امکان را به شما می‌دهد که هنگام لغزش یک چرخ، آن را کنترل کنید.+ پشتیبانی از چرخ‌ها و بدنه


در برخی از خودروها اکسل‌های عقب خودرو از نوع بسته هستند که در ساختار آن یک گیربکس، محور و همچنین درام ترمز وجود دارد. در این مورد، سیستم تعلیق خودرو از نوع وابسته است. در خودروهای مدرن‌تر، اکسل عقب خودرو مدل کلاسیک است و به دلیل حرکت سیستم تعلیق طولانی، استحکام پیچشی و همچنین سواری نرم، مانند تویوتا لندکروز 200 SUV توانایی بالایی در کراس کانتری ارائه می‌دهد.

 

انواع اکسل عقب


اکسل عقب خودروی نیمه شناور

این محور عقب، چرخ را به فلنج در قسمت بیرونی محور متصل می‌کند و آن را به‌طور ایمن نگه می‌دارد. یکی از یاتاقان‌ها محور را پشتیبانی می‌کند و دیگری به داخل محفظه محور می‌رود. از آنجایی که این بخش دارای 2 یاتاقان است، یک محور نیمه‌شناور برای تولید گشتاور یکسان، باید بزرگتر از سایر گزینه‌ها باشد. اکسل عقب خودرو نیمه شناور برای خودروها، SUV ها و کامیون‌های سایز متوسط ​​مانند پیکاپ‌های نیم‌تنی و سبک استفاده می‌شود.


اکسل عقب خودروی تمام شناور

 این نوع محور به لطف دو یاتاقان به‌طور مؤثر در جای خود شناور می‌شود و موقعیت خود را حفظ می‌کند. این فقط برای انتقال گشتاور رانندگی طراحی شده است. اکسل عقب خودرو تمام‌شناور، معمولاً برای وسایل نقلیه بزرگتر مانند کامیون‌های سنگین کار می‌کنند. برخی از کامیون‌های سایز متوسط ​​که ظرفیت بکسل بزرگتری دارند یا آن‌هایی که به‌طور گسترده از سیستم چهار چرخ متحرک استفاده می‌کنند نیز می‌توانند از اکسل عقب خودروی تمام‌شناور بهره ببرند.


اکسل عقب خودرو شناور سه چهارم

 این نوع پیچیده‌تر از محور نیمه‌شناور و همچنین قابل اعتمادتر است. اکسل عقب خودرو شناور سه چهارم به حفظ تراز چرخ‌ها کمک می‌کند و نیروی رانش جانبی و گشتاور حرکتی را کنترل خواهد کرد.

  نشانه های خرابی اکسل  


+ زاویه دار شدن چرخ های عقب خودرو

+ پارگی و پوسیدگی بوش اکسل عقب

+ لرزش خودرو و فرمان در حال رانندگی

+ خرابی پلوس خودرو

+ شنیدن صدا از عقب خودرو با تعدد زیاد

+ تنظیم نبودن فرمان در اثر ضربه

+ شکستن محفظه نگهدارنده گریس و نشت آن
تاکنون هیچ اطلاعاتی ثبت نشده است