بیشترین لوازم یدکی خودرو مصرفی در گروه درب ها را میتوان درب خودرو دانست و به بی دلیل هم نیست که استفاده زیاد میشود چون امنیت جان سرنشینان را برعهده دارد و در تصادف  ها اولین قطعه ای که آسیب میبیند درب خودرو میباشد. البته در ساخت درب خودرو، از فولاد کربنی استفاده می‌شود و این آلیاژ ضمن داشتن استحکام بسیار بالا، انعطاف‌پذیر است ولی به هر حال در ضربات سنگین باید از یدک آن استفاده شود .

لوازم یدکی خودرو

»

قطعات بدنه

»

درب و متعلقات

»

درب خودرو

مرتب سازی بر اساس:
فقط نمایش کالاهای موجود
دسته بندی محصولات
جست و جو
جنس
برند
مدل
موردی در میان کالا ها یافت نشد
موردی یافت نشد
موردی یافت نشد

درب اتومبیل نوعی بازشو درب است که معمولاً به لبه جلویی آن لولا می شود، اما گاهی اوقات توسط مکانیسم های دیگری مانند ریل برای ورود و خروج از وسیله نقلیه متصل می شود. درها اغلب پنجره های جانبی را برای دید از داخل خودرو یکپارچه می کنند و می توانند برای ایمن سازی خودرو قفل شوند.

جنس درب خودرو 

جنس اکثر قطعات خودرو از فولاد میباشد البته فولاد به عنوان پرکاربرد ترین ماده اولیه کارخانه‌های تولید خودرو شناخته می‌شود. با توجه به تحقیقات حدودا در هر خودرو نهصد  کیلو فولاد مورد استفاده قرار می‌گیرد.که چهل درصد کل فولاد مورد استفاده از خودرو در ساختار بدنه، پنل‌ها، درب‌ها و درب صندوق عقب و قفل صندوق عقب مورد استفاده قرار می‌گیرد. به دلیل اینکه فولاد مقاوت بالا دارد استفاده از این موارد هم بیشتر شده است  مقاومت بالای فولاد و جذب انرژی در صورت بروز تصادف از آسیب رسیدن به سرنشینان خودرو جلوگیری می‌کند.


انواع درب خودرو 


درهای معمولی درهایی که به سمت بیرون باز می شوند
درهای قیچی یا "درهای لامبو" درهایی که به سمت بالا باز می شوند
درهای پروانه ای درهایی که به سمت بیرون و بالا باز می شوند
درهای بال مرغان درهایی که به سمت بیرون و بالا باز می شوند
"درهای خودکشی" رهایی که به بیرون و عقب باز می شوند


تاکنون هیچ اطلاعاتی ثبت نشده است
برچسب ها :