استارت خودرو از ابزار های مهم و حائز اهمیت به شمار می آید که وظیفه راه اندازی خودرو را بر عهده دارد. استارت های امروزی و مدرن، مدل پیشرفته هندل های قدیمی هستند که با به چرخش در آوردن موتور و تبدیل نیروی الکتریکی به مکانیکی باعث روشن شدن خودرو میشود. برای آغاز این فرآیند نیروی برق از قسمت باتری ماشین به بخش استارت منتقل می شود. استارت از دو قسمت اصلی اتوماتیک استارت و موتور استارت تشکیل شده است که بصورت مختصر درباره این دو مورد اصلی استارت توضیحاتی را ارائه خواهیم داد .

استارت خودرو

لوازم یدکی خودرو

»

قطعات برقی

»

قطعات برقی داخل موتور

»

استارت

مرتب سازی بر اساس:
فقط نمایش کالاهای موجود
دسته بندی محصولات
جست و جو
برند
مدل
موردی یافت نشد
موردی یافت نشد


اتوماتیک و موتور استارت خودرو 


اتوماتیک استارت استوانه کوچکی است که روی استوانه بزرگ تر که همان موتور استارت است سوار میشود. در واقع اتوماتیک استارت رابط بین باتری و موتور استارت است و هم چنین دنده استارت را موقع استارت زدن به جلو میبرد تا با چرخ طیار درگیر کند و به چرخش در آورد.
استارت برای عمل کردن برق بسیار زیادی از باتری مصرف میکند که حدود ۵۰ تا ۱۵۰ آمپر است. جریان باتری باید از کنتاکتور عبور کند و تبدیل به یک جریان بالا شود تا بتواند مورد استفاده موتور استارت قرار گیرد. این اتفاق در بخش اتوماتیک استارت می‌افتد. همزمان با این اتفاق، در اتوماتیک استارت یک اهرم دوشاخه وجود دارد که این اهرم، دنده استارت را به جلو هل می‌دهد تا با فلایول درگیر شود. اتوماتیک استارت بین باتری و موتور استارت قرار دارد و در واقع با کنتاکتور که در بخش اتوماتیک استارت قرار دارد، برق میان باتری و موتور استارت وصل یا قطع می‌شود.
دلیل بازکردن سوئیچ قبل از استارت زدن خودرو بنا به دلایلی که در زیر اشاره شده میگویند که سوئیچ خودرو قبل از استارت 10 ثانیه باز بماند مخصوصا در مواقعی که ماشین سرد بوده و چند ساعتی است که حرکت نداشته.
1. همیشه بعد از باز کردن سوئیچ صدایی از پمپ بنزین شنیده میشود که نشان میدهد سوخت در حال حرکت به انژکتور ها میباشد و یعد از چند لحظه صدا قطع شده که نشان میدهد لوله های انتقال سوخت از بنزین پر شده اند و نیروی کافی و مناسب برای حرکت سوخت به انژکتور ها فراهم شده.
2. در این چند ثانیه به ECU خودرو خود فرصتی میدهید که کلیه مدارها و قطعات برقی و سنسورها را چک کند و از به وجود امدن error در سیستم خوداری نمائید.
3. هم چنین در این چند ثانیه میتوانید آمپرها را چک کنید و در صورت وجود ایراد، نسبت به رفع آن ها اقدام نماید.عوامل استارت نخوردن خودرودر مواقعی ممکن است خودرو استارت نخورد که این امر میتواند عواملیث داشته باشد از جمله :

+ باتری تمام شده

+ سیم کشی استارت قطع شده

+ خرابی استارت یا سیم کشی آن

+ قفل شدن موتور

+ خرابی سلکتور گریبکس

تاکنون هیچ اطلاعاتی ثبت نشده است