موتور خودرو به مروز زمان دارای رسوبات و جرم میشود که این کثیفی ها کارایی موتور را کاهش میدهد و عوامل زیادی باعث ایجاد این رسوبات میشوند که عبارتند از :  طی کردن مسافت های کوتاه چون موتور به خوبی گرم نمیشود و روغن موتور نمیتواند رطوب را تبخیر شود --  ورود ریزگرد ها و خاک به داخل موتور  --- رقیق شدن سوخت-و... موتورشوی یک افزودنی شیمیایی و یک ترکیب سازگار با موتور خودرو میباشد که برای از بین بردن رسوبات و جرم ها در موتور استفاده میشود. موتورشوی ها از موادی مثل حلال های آلی، حلال های آلی هالوژنه، حلال های آروماتیک، امولسیفایرها و آب تشکیل میشوند و بهترین زمان برای استفاده از موتورشوی، موقع تعویض روغن و قبل از ریختن روغن تازه در موتور است.

موتور شوی

لوازم مصرفی خودرو

»

مکمل و سیالات

»

موتور شوی

مرتب سازی بر اساس:
فقط نمایش کالاهای موجود
دسته بندی محصولات
موردی در میان کالا ها یافت نشد
موردی یافت نشد
موردی یافت نشد

ویژگی های موتور شوی


تمیز بودن موتور خودرو یک امر مهم است که توصیه میشود هر چند وقت یکبار این کار را انجام دهید در بازار انواع شوینده وجود دارد که باید برای عملیات موتورشویی از بهترین نوع با کیفیت بالا استفاده کرد .یک موتور شوی با کیفیت باید توانایی اینکه تمام رسوبات و آلودگی هارا برطرف کند داشته باشد .قبل از خرید موتور شوی حتما از ترکیبات ساخت آن مطلع شوید زیرا برخی موتورشوی ها دارای ترکیبات خطرناکی هستند که میتواند به موتور خودروی شما آسیب وارد کند و هزینه های سنگینی را در بر بگیرد . دقت کنید که موتور شویی که خریداری میکنید برای محیط زیست ضرر نداشته باشد .اگر یک موتورشوی را خریداری کنید که حلال آب داشته باشد میتوانید از آن چندین مرتبه استفاده کنید .از یک موتورشوی چند منظوره استفاده کنید که تمام آلودگی ها را برطرف کند و مجبور نباشید از چندین موتورشوی استفاده کنید .برخی موتورشوی های موجود در بازار لایه محافظت از قطعات موتور دارند که مانع از وارد شدن آسیب به قطعات موتور خودرو میشوند .

کارایی موتورشوی ها :1. موتور خودرو را آماده برای روغن جدید میکند.
2. باعث افزایش کارایی سوخت موتور میشود.
3. باعث کاهش انتشار روغن میشود.
4. باعث کاهش گرمای موتور میشود.
5. سازگار با محیط زیستمزایا و معایب استفاده از این محصول


رفع چربی های روی موتور خودرو : به مرور زمان بر روی بدنه خودرو چربی ها انباشته میشود که باعث افزایش گرمای موتور میشود , مکانیکها هنگام باز کردن درب موتور به علت حجم آلودگی به سختی عیب ها را تشخیص می دهند , در هنگام آتش سوزی به حریق دامن میزند حفظ زیبایی ظاهر خودرو و خنک تر بودن موتور خودرو افزایش طول عمر مفید خودرو و جلوگیری از زنگ زدگی کمک به بهبود عملکرد روغن ریزی ها از معایب موتورشویی خودرو میتوان گفت که شستشوی موتور با آب بسیار ضرر دارد زیرا قطعات موتور خودرو نسبت به آب حساس بوده و آسیب میبینند .


نحوه استفاده از موتور شوی:
این فرآیند باید همزمان با تعویض روغن موتور باید انجام گیرد و قبل از خارج کردن روغن موتور ابتدا موتور شوی را داخل موتور از همان مخزن روغن موتور روی روغن موتور قبلی بریزید .
بعد از ریختن موتور شوی در موتور به مدت 20 دقیقه بگذارید خودرو به صورت درجا کار کند تا مایع به همراه روغن به تمامی قسمت های خودرو نفوذ کند .
بعد از طی کردن این مرحله مایع را به همراه روغن موتور از محفظه خارج کنید و سپس روغن موتور جدید را داخل محفظه اش بریزید .

برای شستشوی موتور خودرو میتوان از کارواش بخار هم استفاده کرد تا به قطعات موتور آسیبی نرسد .مزایای استفاده از کارواش بخار جهت موتورشویی


در این روش دیگر امکان آسیب دیدن قطعات موتور خودرو از آب را ندارد .
بخار ملایم است و هم چربی ها را از بین میبرد و هم به قطعات آسیب وارد نمیکند و به راحتی قسمتهایی که دسترسی به آن سخت است تمیز میکند .
باعث افزایش طول عمر مفید خودرو میشود .
از زنگ زدگی قطعات جلوگیری میشود و چون از مواد نانو استفاده میشوند و حلال آب هستند و عایق جریان برق هستند هیچ آسیبی به قطعات الکتریکی وارد نمیکند .
به محیط زیست هیچگونه آسیبی وارد نمیکند .

 
تاکنون هیچ اطلاعاتی ثبت نشده است
برچسب ها :