پنل بخاری و یا پنل کولر همان در یچه هایی هستند که به عنوان دمنده هوای سرد و گرم را تقسیم کرده و به داخل کابین خودرو پخش میکنند .در برخی خودرو ها پنل علاوه بر درچه دارای دکمه های تنظیم میزان فشار هوای ورودی و برخی امکانات دیگری است که بستگی به مدل خودرو دارد .از طریق پنل میتوان تنظیم کرد که کولر فعال باشد یا بخاری و روی صفحه ال سی دی آن میتوان میزان دما و فن را و مشخصات دیگر را مشاهده کرد .در بازار پنل های انواع خودرو ها موجود میباشد که در صورت خرابی میتوانید نسبت به تعویض آن اقدام کنید .


پنل کولر و بخاری

لوازم یدکی خودرو

»

موتور ، محرکه ، تعلیق

»

قطعات کولر و بخاری

»

پنل کولر و بخاری

مرتب سازی بر اساس:
فقط نمایش کالاهای موجود
دسته بندی محصولات
جست و جو
برند
مدل
موردی در میان کالا ها یافت نشد
موردی یافت نشد

امکانات پنل کولر و بخاری :

در پنل بخاری یا کولر امکانات زیادی وجود دارد که بسته به مدل خودرو برخی امکانات کم و بیش تفاوت دارند اصلی ترین قسمت این پنل دکمه AC است این دکمه برای فعال کردن کولر خودرو میباشد البته در برخی خودرو های مدرن سیستم تهویه خودرو هنگام استارت خوردن اتوماتیک فعال میشود و این دکمه روی پنل وجود ندارد .

کلید فشار یا مانوستات : این کلید سه وضعیت را تنظیم میکند و فشار هوا را کنترل میکند و نسبت به میزان فشار عملکرد فن را مدیریت میکند .

دکمه کاهش و افزایش دما که میتوانید میزان سردی و گرمی هوا را تنظیم کنید .

دکمه کنترل سرعت فن .

فعال کردن گرمکن شیشه و سیستم بخار زدایی از شیشه جلو و عقب

تنظیم چرخش هوا در کابین

ال سی دی نمایشگر مشخصات سیستم تهویه , میزان دما , میزان سرعت فن و ....

تعویض یا تعمیر پنل کولر و بخاری :

گاهی اوقات خرابی کولر یا بخاری از پنل میباشد و یا نیاز به تعمیر دارند و یا تعویض پنل و یا ایراد از دریچه ها میباشد که یا باید تمیز نمائید و یا تعویض کنید اگر مدل پنل به شکلی باشد که با دریچه ها به هم چسبیده باشد هنگام تعویض کلا پنل باید تعویض گردد.
 
تاکنون هیچ اطلاعاتی ثبت نشده است
برچسب ها :