یکی دیگر از قطعات لوازم ترمز خودرو  قطعه دیسک ترمز چرخ  یا دیسک چرخ است که بین  بین چرخ‌ها و لنت ترمز قرار میگیرد. این قطعه را از جنس آلومینیوم، فولاد، چدن یا آهن می‌سازند و لنت ترمز با ایجاد اصطکاک بر روی آن‌ها به کمتر شدن سرعت یا توقف کامل اتومبیل کمک می‌کنند. هنگامی که پدال ترمز فشرده شود پدهای لنت با دیسک چرخ برخورد می‌کنند و این کار باعث ایجاد اصطکاک و کم شدن سرعت چرخش دیسک ترمز می‌شود. 

لوازم یدکی خودرو

»

موتور ، محرکه ، تعلیق

»

لوازم ترمز

»

دیسک ترمز چرخ

مرتب سازی بر اساس:
فقط نمایش کالاهای موجود
دسته بندی محصولات
جست و جو
برند
جنس
مدل
شروع  قبل 
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 
بعدی  آخر 
موردی یافت نشد


کاربرد دیسک ترمز چرخ


دیسک سطح تماس برای ایجاد اصطکاک در سیستم ترمز است، بنابراین باید بتواند فشار و حرارت بسیار زیاد را تحمل کند. با توجه به گرمای شدید اعمال شده به دیسک در طول فرآیند، اکثریت تهویه می شوند و جریان هوای سرد را در هنگام ترمز بهینه می کنند.3 نوع ترمز دیسکی 


اصطکاک لنت ها در برابر روتورها گرما ایجاد می کند و چرخ های در حال چرخش را کند می کند که به نوبه خود سرعت ماشین را کاهش می دهد. این سطح اصطکاکی می تواند از مواد مختلفی ساخته شود و سه نوع اصلی آن عبارتند از لنت ترمز ارگانیک، سرامیکی و نیمه فلزی.


انواع دیسک  ترمز چرخ

 دیسک ترمز تخت. دیسک ترمز اصلی خود یک دیسک صاف و صاف است که معمولاً از آهن ساخته شده است و به دوک محور چرخان متصل می شود. 
دیسک ترمز هواکش. 
دیسک ترمز سوراخ شده. 
دیسک ترمز شیاردار یا شیاردار. 
دیسک ترمز ترکیبی - شکاف دار و سوراخ شده. 
دیسک ترمز گودی. 
دیسک ترمز لبه موج دار.
تاکنون هیچ اطلاعاتی ثبت نشده است