مکانیزم قفل درب در خودرو، محرک قفل برقی است که در زیر چفت قرار گرفته است. یک میله محرک را به چفت وصل می کند و میله دیگری گیره را به دستگیره ای که از بالای در می چسبد وصل می کند. هنگامی که محرک گیره را به سمت بالا حرکت می دهد، دستگیره درب بیرونی را به مکانیزم باز کردن متصل می کند. در برخی خودروها کلید قفل و باز کردن قفل در واقع برق را به محرک هایی که در را باز می کنند ارسال می کند. یک فرکانس رادیویی را مانیتور می کند و با دریافت کد دیجیتال صحیح از فرستنده رادیویی در جا کلیدی شما قفل درها را باز می کند و همچنین سوئیچ های داخل ماشین را زیر نظر دارد.
مکانیزم قفل درب

لوازم یدکی خودرو

»

قطعات برقی

»

قطعات برقی داخل اتاق

»

مکانیزم قفل درب

مرتب سازی بر اساس:
فقط نمایش کالاهای موجود
دسته بندی محصولات
جست و جو
برند
مدل
موردی در میان کالا ها یافت نشد
موردی یافت نشد

انواع قفل درب 


متمرکز (زمانی که با یک فشار بر روی دکمه فوق کلید همه درها به یک‌باره بسته می‌شود).

غیرمتمرکز (چنین سیستمی به شما امکان می‌دهد هر درب را جداگانه کنترل کنید).عملکرد قفل مرکزی


قفل مرکزی خودرو را می‌توان هم در حالت روشن و هم در حالت خاموش فعال کرد. به محض اینکه مالک خودرو با چرخاندن کلید درهای خودرو را قفل می‌کند، یک میکرو سوئیچ در قفل فعال می‌شود که قفل را فراهم می‌کند. سیگنالی را به واحد کنترل درب و سپس به واحد مرکزی منتقل می‌کند. این عنصر اطلاعات دریافتی از سیستم را تجزیه و تحلیل می‌کند و آن را به محرک‌های درب، صندوق عقب و فلپ سوخت هدایت می‌کند. باز کردن قفل نیز به همین ترتیب انجام می‌شود. اگر راننده خودرو را با استفاده از کنترل از راه دور درها را ببندد، سیگنال از آن به آنتن متصل به واحد کنترل مرکزی و از آنجا به محرک‌هایی که درها را قفل می‌کنند می‌رود. در همان زمان، زنگ هشدار هم فعال می‌شود. در برخی از مدل‌های خودرو، هنگام قفل کردن درب‌ها، شیشه‌ها به‌طور خودکار بالا می‌روند. اگر ماشین تصادف کرد، قفل تمام درها به طور خودکار باز می‌شود. در این حالت یک سیگنال از سیستم ایمنی غیرفعال به واحد کنترل قفل مرکزی منتقل می‌شود. پس از آن، محرک‌ها درها را باز می‌کنند.ویژگی های عملکرد قفل مرکزی


+ قفل مرکزی می‌تواند با موفقیت در ترکیب با هر سیستم دزدگیری کار کند.

+ صندوق عقب نیز به سیستم قفل مرکزی متصل است اما می‌توانید باز شدن آن را جدا از درها کنترل کنید.

+ برای راحتی راننده، دکمه کنترل از راه دور روی هم روی سوییچ و هم در داخل خودرو قرار دارد. البته می‌توانید با چرخاندن کلید در قفل درب راننده هم قفل مرکزی را به صورت مکانیکی ببندید. هم‌زمان با چرخاندن کلید، سایر درهای خودرو قفل خواهند شد.مکانیزم عملکرد و سیستم قفل مرکزی


سنسورهای ورودی

سوئیچ‌های محدود درب که اطلاعات مربوط به محل درب‌های خودرو را به واحد کنترل منتقل می‌کند.
میکرو سوئیچ‌هایی که موقعیت عناصر ساختاری قفل در را ثابت می‌کنند.


نقش میکروسوئیچ‌ها در عملکرد قفل مرکزی خودرو

- دو مورد از آن‌ها برای تعمیر مکانیسم بادامک درهای جلو طراحی شده‌اند: یکی مسئول سیگنال قفل (بستن) است، دومی باز کردن قفل (باز شدن) است.

- همچنین دو میکروسوئیچ وظیفه تثبیت موقعیت مکانیزم های قفل مرکزی را بر عهده دارند.

-در نهایت یک کلید دیگر، موقعیت مکانیزم اهرمی را در درایو قفل تعیین می‌کند. این به شما امکان می‌دهد موقعیت درب را نسبت به بدنه ارزیابی کنید. به محض باز شدن در سیستم کنتاکت های سوئیچ را می‌بندد، در نتیجه قفل مرکزی نمی‌تواند کار کند.


قش واحد کنترل در عملکرد قفل مرکزی خودرو

واحد کنترل، نقش مغز کل سیستم در عملکرد قفل مرکزی خودرو را دارد. اطلاعات دریافتی از حسگرهای ورودی را می‌خواند، آن را تجزیه و تحلیل می‌کند و به محرک‌ها ارسال می‌کند. همچنین ECU با دزدگیر نصب شده روی خودرو تعامل دارد و با استفاده از ریموت کنترل از راه دور قابل کنترل است.


فعال‌کننده یا محرک

محرک حلقه نهایی زنجیره است که مسئول بستن مستقیم درها است. محرک یک موتور DC است که با ساده‌ترین گیربکس ترکیب شده است. محرک، چرخش موتور الکتریکی را به حرکت رفت و برگشتی سیلندر قفل تبدیل می‌کند. علاوه بر موتور الکتریکی، یک درایو پنوماتیک هم در محرک‌ها استفاده شده است. به عنوان مثال، توسط سازندگانی مانند مرسدس و فولکس واگن استفاده می‌شد. با این حال، اخیراً استفاده از درایو پنوماتیک متوقف شده است.


تاکنون هیچ اطلاعاتی ثبت نشده است
برچسب ها :