آفتابگیر خودرو از ورود نور به داخل ماشین جلوگیری میکند و جنس پارچه آن ضد آفتاب و ضد آب میباشد. آفتابگیر، دمای داخل خودرو را تنظیم میکند و مانع از رسیدن آفتاب به داشبورد و... میشود، همین امر باعث کارکرد بهتر قطعات خودرو و مانع خسارت آن ها در کوتاه مدت میشود. نور آفتاب علاوه بر مفید بودن درای اشعه ی ماورابنفش است که این اشعه در طولانی مدت میتواند برای فرد مشکلات پوستی ایجاد کند و هم چنین تابش زیاد نور خورشید بر داشبورد و اشعه فرا بنفش، باعث آسیب های جدی به روکش فرمان، داشبورد و.... میشود. جنس آفتابگیر خودروها از جنس پلاستیکی و شمعی می باشد که نوع شمعی آن مقاوم تر و با کیفیت تر، نسبت به جنس پلاستیکی آن است.

آفتابگیر

لوازم یدکی خودرو

»

قطعات داخلی اتاق

»

سایر قطعات داخلی

»

آفتابگیر

مرتب سازی بر اساس:
فقط نمایش کالاهای موجود
دسته بندی محصولات
جست و جو
برند
مدل
موردی در میان کالا ها یافت نشد
موردی یافت نشد
موردی یافت نشد

چرا استفاده از آفتابگیر خودرو توصیه میشود :

آفتابگیرها یک مانع در مقابل اشعه نور خورشید عمل میکنند و نور خورشید مستقیم به داشبورد و اتاق خودرو نمیتابد و طول عمر داشبود خودرو را افزایش می دهد و مانع از رنگ پریدگی و پوسیدگی آن میشود برخی مدل های آفتابگیرها تا نیمه شیشه جلو یا شیشه های کنار نصب میشوند که از آسیب رسیدن به چشم راننده و ایجاد اختلال در دید هنگام رانندگی جلوگیری میکند . همچنین آفتابگیر های مخصوص شیشه عقب از تابش مستقیم نور آفتاب بر روی طاقچه خودرو و باندها جلوگیری میکند و همچنین از ایجاد گرمای زیاد در اتاق و برای سرنشینان جلوگیری میکند .


آفتابگیر خودرو از چه چیزی ساخته شده است ؟

برخی از آفتابگیرها از مواد شمعی و مواد پلی استر نایلونی ساخته شده است که رایج ترین نوع آن است و دوام بسیار بالایی دارد و وزن بسیار سبکی هم دارند .برخی از آن ها از جنس پارچه ای هستند که در مقابل نوع نایلونی دوام بسیار زیادی ندارند و نسبت به مدل های شمعی به سریع تر در مقابل آفتاب دچار پوسیدگی میشوند .آفتابگیر هایی که بر روی شیشه نصب میشوند و یا چسبانده میشوند حالت مشبک دارند .در لبه های آفتابگیر ها از فنر استفاده میشود که بتوان به راحتی آن ها را جمع کرد و حالت انعطافی دارند .یک مدل آفتاب گیر خودرو که به مدل عینکی معروف است در هنگام پارک خودرو استفاده میشود و دارای کاور هستند که میتوان به راحتی جمعشان کرد و در کاور خود قرار داد .


 
تاکنون هیچ اطلاعاتی ثبت نشده است
برچسب ها :