خودرو ها همه دارای روکش صندلی فابریک از سمت کارخانه هستند اما برای حفظ زیبایی و عدم خراب شدن و کثیفی روکش صندلی های فابریک میتوان روکش صندلی مجزا تهیه کرد با خرید روکش صندلی میتوان رنگ و ظاهر داخل کابین را تغییر داد .روکش صندلی نسبت به مدل های متنوع خودرو ها در رنگ و طرح های بسیار متنوع در جنس های پارچه ای و چرمی وجود دارند و یا مدل هایی که از ترکیب چرم و پارچه تولید شده اند که این انتخاب بستگی به سلیقه و خواسته شما دارد .

روکش صندلی

لوازم یدکی خودرو

»

اکسسوری

»

اکسسوری جانبی

»

روکش صندلی

مرتب سازی بر اساس:
فقط نمایش کالاهای موجود
دسته بندی محصولات
جست و جو
برند
مدل
موردی در میان کالا ها یافت نشد
موردی یافت نشد
موردی یافت نشد

انوع روکش صندلی خودرو 


روکش های صندلی پارچه ای : روکش های پارچه ای از جنس کتان یا مخمل تولید میشوند و به دلیل جنسیت آن از تنوع طرح و رنگ بالایی برخوردار هستند و همچنین قیمت مقرون به صرفه تری دارند .

روکش های صندلی چرمی :
در تولید اینگونه روکش ها از چرم های متفاوتی مانند : چرم طبیعی , چرم صنعتی , چرم های نایلونی استفاده میشوند .از این مدل روکش ها خودروسازان برند و نامی برای خودرو های خود استفاده میکنند و زیبایی کابین خودرو را چندین برابر میکند .

روکش های صندلی ترکیب چرم و پارچه : تولید کنندگان با توجه به معایب و مزایای روکش های تولید شده در بازار و خواسته های مصرف کنندگان سعی کردن روکش صندلی را تولید کنند که معایب دو دسته قبلی را نداشته باشد در اینگونه روکش از پارچه و چرم به صورت ترکیبی استفاده شده است تا بتوان معایب را برطرف کرد .معایب و مزایای روکش صندلی نسبت به تنوع


روکش های پارچه ای : این نوع روکش ها در معرض نور آفتاب داغ نمیشوند و در هوای گرم سرنشینان عرق نمیکنند و در تابستان خنک تر هستند و در زمستان گرمتر همچنین در مقابل خراش یا اجسام نوک تیز مقاوم تر هستند .ولی متاسفانه یکی از معایبش پوسیدگی در برابر نور آفتاب است و دچار رنگ پریدگی میشوند .شستشوی اینگونه روکش ها کمی سخت و دشوار است و از بین بردن لکه ها گاهی اوقات غیر ممکن است .

روکش های صندلی چرم : روکش هایی که با چرم طبیعی تولید شده اند از قیمت بالا و دوام کمتری برخوردار هستند ولی بر خلاف این چرم های صنعتی عمر طولانی تری دارند و قیمت آن ها هم مقرون به صرفه تر است .ولی روکش هایی که با چرم های نایلونی تولید شده اند از بی کیفیت ترین مدل این دسته هستند و دوام بسیار پایینی دارند .

روکش های صندلی چرم به راحتی قابل شستشو هستند و تمیز میشوند اما دقت داشته باشید که لکه ها را سریعا" تمیز کنید و مدت زمان زیادی نماند .معایب این روکش ها داغ شدن در برابر نور آفتاب و عرق کردن بدن سرنشینان میباشد .و در فصل سرما بسیار سرد هستند .در مقابل خراش و سائیدگی مقاومت زیادی ندارند .

روکش های صندلی پارچه و چرم : در این مدل از روکش ها سعی کردند که قسمت های نشیمن و تکیه گاه روکش را از پارچه تهیه کنند که در گرما و سرما حرارت متعادلی داشته باشد و اطراف آن را از چرم تهیه میکنند که بتوان آلودگی ها و کثیفی ها را راحت برطرف کرد .
راهنمایی جهت خرید روکش صندلی مناسب


خرید روکش صندلی یک امر سلیقه ای است اما به عنوان راهنمائی باید گفت که :

میتوانید رنگ مشابه یا همرنگ بدنه کابین خودرو را خریداری کنید و یا اگر میخواهید یکرنگ نباشد از رنگ متضاد استفاده کنید مثلا در خودرو های مشکی رنگ روکش صندلی ها اگر قرمز باشد جلوه خوبی به کابین خودرو میبخشد .
روکش های صندلی مخصوصا" پارچه ای ها دارای طرح ها و نقش هایی میباشند که عموما" از طرح های شلوغ در خودرو های اسپرت استفاده میشود و از طرح های ساده در خودرو های رسمی و شرکتی استفاده میشود .
به آب و هوای منطقه سکونت خود دقت کنید و روکش صندلی تهیه کنید به عنوان مثال اگر در شهرهای جنوبی کشور زندگی میکنید و اشعه آفتاب بسیار سوزان است از روکش صندلی با رنگ روشن استفاده کنید اولا" به دلیل اینکه روکش هایی با رنگ تیره زود رنگ خود را از دست می دهند و دوم اینکه گرما را به خود جذب میکنند ولی در روکش های صندلی به رنگ روشن این مسئله برعکس است .

 
تاکنون هیچ اطلاعاتی ثبت نشده است
برچسب ها :