رینگ چرخ فابریک استاندارد به همراه لاستیک مناسب نقش کلیدی در مصرف سوخت خودرو دارند و در صورت استاندارد بودن میتوانند درصدی از مصرف سوخت را کاهش دهند . رینگ خودرو، یکی از مهم ترین قسمتهای چرخ است که معمولا از جنس فولاد یا آلومینیوم ساخته شده و به وسیله چند عدد مهره که معمولا از 8 عدد بیشتر نمیشود ، به قسمت کاسه چرخ متصل می شود. رینگ چرخ به دلیل اینکه به همراه لاستیک وزن خود را تحمل میکنند نقش اساسی دارند و حتما باید به همراه لاستیک بالانس شوند در غیر این صورت به ستون خودرو آسیب وارد میشود و خودر و دچار لرزش خواهد شد . همچنین رینگ خودرو، از جمله مواردی است که تاثیر بسزایی در زیبایی خودرو داشته و باعث خوش فرم دیده شدن آن می گردد .

رینگ چرخ فابریک

لوازم یدکی خودرو

»

قطعات بدنه

»

رینگ , لاستیک و متعلقات

»

رینگ چرخ فابریک

مرتب سازی بر اساس:
فقط نمایش کالاهای موجود
دسته بندی محصولات
جست و جو
برند
مدل
موردی در میان کالا ها یافت نشد
موردی یافت نشد

کاربرد رینگ


استفاده از رینگ های مختلف، علاوه بر بهتر و زیباتر دیده شدن خودرو، می تواند تاثیرات مهمی را در عملکرد چرخ ها، کنترل و فرمان پذیری داشته باشد؛ استفاده از این قطعه که امروزه در بین جوانان مرسوم شده و اولین گزینه برای اسپرت کردن خودرو در بین اقشار کم سن وسال محسوب می شود، با انتخاب صحیح و اصولی، می تواند تا حد قابل توجهی در سرعت های بالا، میزان فرمان پذیری خودرو را افزایش داده و کنترل آن را راحت تر کند.

از قابلیت های انتخاب صحیح رینگ خودرو، کاهش قابل توجه خط ترمز است؛ به عبارتی، با نصب رینگ متناسب با سایز تایر و شرایط استاندارد خودرو، سرعت توقف شما در ترمزهای تند و شدید، کاهش می یابد. البته این موضوع علاوه بر نوع و اندازه رینگ خودرو، به نوع تایر نیز ارتباط داشته که در قسمتهای آتی به آن اشاره خواهد شد.

در حالت کلی، رینگ خودرو، به علت اینکه مهمترین قسمت یک چرخ به شمار رفته و ارتباط موثری را با سطح زمین دارد، علاوه بر شکل ظاهری و زیبایی، می تواند نقش موثری را در راه رفتن و توقف خودرو داشته باشد و باعث افزایش میزان کنترل راننده گردد.ساختار رینگ


شاید هیچوقت به کاربرد رینگها از این جهت که خود آنها از اجزا و قسمتهای مختلفی تشکیل شده اند، توجه نکرده اید؛ رینگ خودرو از قسمتهای مختلفی تشکیل می شود، پره های رینگ، آفست، درپوش وسط، لبه، الگوی پیچ، دهانه وسط و دریچه والو، از مهم ترین قسمتهای رینگ خودرو به شمار می آیند و اکثر این قسمتها، از نظر شکل و اندازه نیز، دارای انواع مختلفی هستند. به عنوان مثال آفست که به فاصله بین محل قرارگیری روی دیسک چرخ تا وسط رینگ اطلاق می شود، دارای سه نوع مثبت، منفی و صفر می باشد.

لازم به ذکر است که حساسیت این قطعه به گونه ای است که بسیاری از اندازه گیری های مربوط به آن بر حسب میلیمتر بوده و در بسیاری از اوقات برای رسیدن به اندازه های دلخواه، از تراشکاری با حساسیت بسیار بالا و دقیق استفاده می شود.انواع رینگ


مجموعه های تولید کننده خودرو، برای تولید رینگها از استانداردهای روز دنیا پیروی کرده و اغلب، جنس آنها از فولاد می باشند. به مرور زمان، رینگهای فولادی جای خود را به نوع زیباتر و متنوع تر آن داده و به تدریج نوع آلومینیوم آن، در بین استفاده کنندگان و تولید کنندگان خودرو متداول گردیده است.

هردو نوع این رینگ ها، یعنی نوع فولادی و آلومینیومی آن، از نظر مقاومت، تنوع، زیبایی و امکان تعمیر و نگهداری، دارای مزایا و معایبی هستند و اشکال و انواع مختلف آنها در دسترس خریداران قرار دارد.

رینگ ها از نظر یکپارچگی هم به دو نوع یک قطعه و دو قطعه تقسیم بندی می شوند؛ رینگ های یک قطعه، علی رغم وزن کمتر؛ به علت استفاده از تکنولوژی های مدرن و بهای تمام شده بالا در مونتاژ، از قیمت بالاتری نسبت به نوع دو قطعه آن برخوردار هستند. تعمیرکاران، معمولا به سختی تعمیر این نوع رینگ ها را برعهده می گیرند و در صورت تعمیر نیز، باید هزینه دستمزد بالایی را برای تعمیر آنها بپردازید.

رینگ های دو قطعه که تنوع کمتری داشته و از قیمت پایین تری برخوردارند، از یک جوش مرکزی برای اتصال آنها استفاده گردیده و در صورت بروز مشکل در آن، هزینه کمتری را به بار خواهند آورد.
تاکنون هیچ اطلاعاتی ثبت نشده است
برچسب ها :