سانروف یک پنل شیشه ای است که در قسمت سقف خودرو قرار میگیرد و با توجه به شیشه بودنش از آسمان هم نور وارد خودرو میشود و امکان باز شدن هم دارد و می‌تواند باعث گردش هوا شود. سانروف ها هم به خاطر چشم انداز زیبایی که از آسمان شما دریافت میکنید و هم شرایط اب و هوایی را میتوانید ببینید اهمیت دارند. سانروف را میتوان جداگانه هم نصب کرد و روی برخی از خودرو ها به صورت فابریک و در کارخانه نصب می‌شود .البته سانروف ها انواع مختلف دارند که به صورت مختصری به انها اشاره خواهیم کرد.  اولین سانروف فلزی متحرک توسط شرکت انگلیسی ام جی ابداع شد. 

سانروف و متعلقات

لوازم یدکی خودرو

»

قطعات بدنه

»

بدنه اصلی

»

سانروف و متعلقات

مرتب سازی بر اساس:
فقط نمایش کالاهای موجود
دسته بندی محصولات
جست و جو
برند
مدل
موردی در میان کالا ها یافت نشد
موردی یافت نشد


تفاوت بین سانروف و سانروف پانوراما چیست؟

 یک سانروف به طور معمول جمع و جور است و بالای صندلی های جلو نصب می شود. با این حال، سقف پانوراما معمولاً از شیشه‌های چند لایه ساخته می‌شود که روی صندلی‌های جلو و عقب قرار می‌گیرد تا نور طبیعی داخل کابین و احساس کلی هوا را فراهم کند ،می تواند تقریباً تمام طول سقف اتومبیل شما را اجرا کند.انواع شیشه سانروف 


سانروف پاپ آپ (Pop-Up)


در این نوع از سانروف، پنل سانروف می‌تواند به طور کلی از روی سقف برداشته شود که در این حالت سقف کاملا به اندازه پنل مربوطه باز می‌شود. همچنین این پنل می‌تواند بر روی سقف خودرو قرار گیرد و با آن زاویه‌ای را بسازد که از طریق آن هوا وارد کابین خودرو شود. به علت لزوم تغییرات در تزئینات داخلی سقف، نصب آن در خط تولید آسان تر و به صرفه تر از نصب به صورت After market انجام می‌شود.سانروف جمع شونده (Folding)


در این نوع از سانروف، پنل شیشه ای ما بین سقف فلزی خودرو و تزئینات داخلی خودرو (زیر سقف) قرار می‌گیرد. لذا پنل می‌تواند به طور کامل به عقب رفته و از بیشترین فضای برش خورده روی سقف جهت عبور هوا بهره گیری گردد. عملکرد این سانروف نیز از نوع الکتریکی می‌باشد.
سانروف پانورامیک (Panoramic)


این مدل از سانروف‌ها جدیدا اختراع شده‌اند که از دو پنل شیشه‌ای بزرگ تشکیل می‌شوند و سرنشینان جلو و عقب رو جداگانه می‌توانند از آن استفاده کنند.سانروف داخلی (In-Built)


سانروف هایی که پنلشان وارد سقف اتومبیل می‌شود را سانروف داخلی می‌گویند. در قدیم این نوع سانروف‌ها فلزی و هم‌رنگ بدنه رنگ طراحی می‌شدند؛ ولی امروزه جنس این گونه سانروف‌ها از شیشه است.


سانروف اسپویلر (Spoiler)


در این نوع از سانروف، ضمن آنکه پنل شیشه‌ای می‌تواند با سقف خودرو جهت ورود هوا دارای زاویه باشد، همچنین می‌تواند به مقدار محدودی به سمت عقب خودرو حرکت نموده و باز شود. میزان باز شوندگی توسط کلیدهای فرمان قابل کنترل می‌باشد. این سانروف‌ها از نوع الکتریکی بوده و برای خودورهای با سقف کوچک مناسب می‌باشند.


مشکلات شیشه سانروف


مشکلات مکانیکی

مشکلات مکانیکی سانروف (شکستگی، شل شدن شیشه) می‌تواند با چند ابزار دستی تعمیر شوند. متاسفانه این مرحله اغلب نادیده گرفته می‌شود. بهتر است هر چند وقت یکبار شیشه سانروف ماشین خود را به یک متخصص نشان دهید چون گاهی اوقات ممکن است که سانروف مشکلی داشته باشد و شما متوجه نشده باشید و زمانی متوجه می‌شوید که خرابی و مشکل سانروف بزرگ و پیچیده شده باشد و احتیاج به یک تعمیر سنگین، شیشه سانروف داشته باشد.


مشکلات الکتریکی


اگر متوجه شدید سانروف‌تان از کار افتاده است، ممکن است که سانروف دچار یک مشکل الکتریکی شده باشد. در ادامه چند مشکل الکتریکی که احتمال دارد سانروف شما دچار این مشکلات شده باشد را ذکر می‌کنیم:

+ احتمال دارد که فیوز سانروف ترکیده باشد

+ سیم سانروف پاره شده باشد

+ مشکل از موتور سانروف باشد

+ آب بندی سانروف

مشکل عمده ماشین‌هایی که سانروف دارند، نشستی سانروف به ویژه سانروف‌هایی که از داخل تعبیه شده باشد. بعد از آن که نور آفتاب و گرمای زیادی که سقف می‌خورد چسب‌هایی که در دور شیشه سانروف قرار داده شده است به مرور ضعیف شده و درزهای شیشه به مرور باز می‌شود که این موضوع سبب می‌شود آب باران، گرد و خاک و غیره وارد کابین ماشین می‌شود که امر سبب خراب شدن بافت داخلی سقف خودرو می‌شود.

برای رفع این مشکل باید شیشه سانروف، آب بندی شود که مجموعه قفل و شیشه اتومبیل جهان آرا در کوتاهترین زمان شیشه سانروف شما را آب بندی می‌کند.صداگیری سانروف


یکی دیگر از مشکلات سقف سانروف، صدای ناهنجار سقف سانروف می‌باشد. بسیاری از اتومبیل‌های وارداتی سگمنت مناسبی با جاده‌های کشور ندارند و همین موضوع سبب می‌شود که بسیاری از پستی، بلندی‌های جاده‌ها و خیابان‌های کشور، باعث ایجاد فشار به سیستم‌های موتور و تعلیق این نوع خودروها بیاورد که همین امر باعث می‌شود که برخی از اتصالات این سیستم‌ها در گذر زمان دچار مشکل بشوند که یکی از این اتصالات مربوط به سقف سانروف می‌باشد که همین امر باعث می‌شود که در زمان حرکت، سانروف از خود صداهای ناهنجار تولید کند.

تاکنون هیچ اطلاعاتی ثبت نشده است
برچسب ها :