درب باک خودرو هم درست مانند هر قطعه و لوازم یدکی خودرو روی ماشین شما، فنرها و مکانیسم آزادسازی دارد که درب سوخت را وصل می‌کند ممکن است فرسوده شده و به مرور زمان نیاز به تعویض داشته باشد. درب باک برای درپوش بنزین که پرکننده سوخت نیز شناخته می شود، اما کارایی دیگر آن برای جلوگیری از ورود کثیفی، زباله و گرد و غبار به مخزن بنزین و همچنین ارائه یک دستگاه قابل اطمینان می باشد . درصورت نبود درب باک خودرو گاز سمی وارد و خارح میشود و برای خودرو خوب نمیباشد و ضمنا بنزین ها تبخیر میشود و مصرف بنزین هم به مرور زیاد میشود و در نهایت باید در صورت مشکل سریع تعویض کنید.

درب باک

لوازم یدکی خودرو

»

قطعات بدنه

»

درب و متعلقات

»

درب باک

مرتب سازی بر اساس:
فقط نمایش کالاهای موجود
دسته بندی محصولات
جست و جو
برند
مدل
موردی یافت نشد
موردی یافت نشد

انواع درب باک خودرو 


درب بند دار ژله ای


یکی از انواع درب باک بنزین خودرو که امروزه بر روی باک خودرو مورد استفاده قرار می گیرد، درب های بندار ژله ای هستند. این نوع درب به گونه ای طراحی می شود که می تواند به راحتی از ورود گرد و غبار به درون مخزن جلوگیری نماید. علاوه بر این استفاده از درب باک بند دار ژله ای محافظت از پرکن مخزن را در قسمت بیرونی بدنه خود را به بهترین شکل انجام خواهد داد. نوع طراحی و ساخت این درب بند دار به شکلی است که در ساخت آن از یک بند حلقه ای استفاده شده است. این حلقه با قرار گرفتن بر روی قطعه پرکن هنگام سوختگیری می تواند از قسمت پرکن آویزان شود. با توجه به این طراحی، اطمینان خواهید داشت که درب باک به هیچ عنوان از خود را جدا نخواهد شد. جنس به کار رفته برای ساخت این درب باک پلاستیک بوده و کیفیت بسیار بالایی خواهد داشت.


درب باک بند دار معمولی

استفاده از متریال پی وی سی می تواند در تولید درب باک بنزین خودرو محصولی با کیفیت روانی بازار نماید. درب بند دار معمولی به صورت یکپارچه و با استفاده از pvc تهیه می شود. نوع طراحی و ساخت این در به شکلی است که قسمت حلقه و بند آن مستقیما به بدنه در باک اتصال خواهند داشت. این نوع درب به خوبی می تواند از قطعه پرکن محافظت نماید. به همین علت کاربر با استفاده از آن اطمینان خواهد داشت که به داخل محفظه قاب پرکن هیچگونه گرد و غباری نفوذ نخواهد کرد. نوع طراحی و ساخت این درب به گونه ای بوده که به واسطه بهره مندی از بند و حلقه می تواند در هنگام سوخت گیری بر روی باک خودرو قرار گیرد. به همین علت نگران گم شدن این درو نیز نخواهد بود.


درب باک معمولی

انواع درب باک بنزین خودرو با استانداردها و طراحی خاص به بازار عرضه می‌شوند. درب باک معمولی نیز با دو کاربرد مهم بر روی خودروها قرار خواهد گرفت. استفاده از این درب می تواند فضای قاب و پرکن را به خوبی بپوشاند. به همین علت اطمینان خواهید داشت که از ورود، گرد و غبار به این محفظه جلوگیری خواهد کرد. با توجه به نوع ساخت این درب، عمر قطعه پرکن به خوبی افزایش خواهد یافت. قرار گرفتن درب در درون قاب پرکن می تواند به بدنه اتومبیل ظاهری زیبا هدیه دهد. با توجه به نوع ساخت این درب از دیده شدن فضای خالی محفظه قاب پرکن و قطعه به کار رفته در آن جلوگیری گیری می شود.علائم خرابی درب باک خودرو 


بوی بنزین

به محض بوی زیاد بنزین باید متوجه شده باشید که درب باک دچار مشکل شده است که یا بدرستی بسته نمیشود یا درب باک گشاد شده است ، بعد از متوجه شدن باید جهت تعویض آن اقدام کنید .


روشن شدن چراغ هشدار

معمولا موقعی که درب باک خودرو درست بسته نشده باشد چراغ روشن خواهد شد و شما باید برای رفع آن اقدام کنید 


* در صورت مواجه شدن با این چنین مشکلات برای رفع مشکل درب اقدام کنید و معمولا خودتان میتوانید تعویض درب را انجام دهید درصورتی که متوجه نشدین میتوانید از دفترچه راهنمای خودرو خود استفاده کنید 

تاکنون هیچ اطلاعاتی ثبت نشده است