کیت کلاچ شامل قطعات یدکی دیسک ، صفحه و بلبرینگ کلاچ می شود که شما زمانی که برای تعویض صفحه کلاچ خود مراجعه می کنید با توجه به نیاز خود کیت مخصوص خودرو خود را تهیه می کنید .کیت کلاچ مجموعه ای از قطعات گیربکس دستی است که به صورت واحد خریداری می شوند یا به صورت تکه ای مونتاژ می شوند. هنگامی که یک کیت کلاچ با هم خریداری می شود، معمولاً از صفحه فشار، دیسک کلاچ و یاتاقان آزاد کننده تشکیل می شود. کیفیت و صحت سلامت این قطعه در خودرو بسیار اهمیت دارد زیرا راننده به راحتی باید بتواند دنده را عوض کند و در واقع کیت کلاج خودرو یک قطعه مصرفی است که بر اثر مرور زمان کیفیت خود را از دست می دهد و باید تعویض گردد. 

سپر جلو

لوازم یدکی خودرو

»

موتور ، محرکه ، تعلیق

»

گیربکس و جعبه دنده

»

کیت کلاچ

مرتب سازی بر اساس:
فقط نمایش کالاهای موجود
دسته بندی محصولات
جست و جو
برند
مدل
موردی یافت نشد
موردی یافت نشد


کیت کامل کلاچ شامل چه مواردی است ؟


کلاچ به طور کلی از چند قطعه ساخته شده است و سیستم آن شامل چندین قطع میشود که این قطعات مابین چرخ دنده ها واقع شده اند ولی به توصیه کارشناسان هنگام تعویض همه قطعات را تعویض کنید بهتر است .در واقع یک کیت کلاچ دارای سه دسته قطعه اصلی میباشد به نام های دیسک درایو , صفحه فشار ,رها کننده

کیت کلاچ از سه جزء اصلی تشکیل شده است : بلبرینگ پرتاب ، دیسک کلاچ و صفحه فشار . یک دستگاه کلاچ تمام عیار شامل فلایویل، فنرها، اهرم ها و اتصال است

صفحه فشار : وظیفه آن ایجاد ارتباط بین چرخ دنده و دیسک درایو میباشد .

دیسک درایو : این قطعه از یک طرف به چرخ دنده و از طرف دیگر به صفحه دیسک متصل است و یک اتصال دو طرفه دارد و حالت اصطکاک را ایجاد میکند .

رها کننده : سیستم رها کننده دارای دو نوع سیستم میباشد : مکانیکی , هیدرولیک که نام دیگر آن پنو ماتیک است و به پدال کلاچ متصل است و با فشار دادن پدال گیربکس حرکت میکند و به فنر دیافراگم فشار می آورد و باعث کاهش فشار دیسک درایو می شود .


مزیت کیت کلاچ چیست ؟ معایب کوبیدن صفحه کلاچ ؟


قدرت بیشتر: کیت های کلاچ پرفورمنس برای تقویت قدرت خودروی شما با انتقال گشتاور بیشتر از موتور به چرخ ها طراحی شده اند. از آنجایی که این کلاچ ها وزن کمتری دارند، میزان انرژی لازم برای غلبه بر اینرسی کاهش می یابد. مواد با کارایی بالا به انتقال نیرو نیز کمک می کنند و شتاب خودرو را بالا میبرند .

گاهی اوقات شاید متوجه لرزش صفحه کلاچ هنگام حرکت خودرو میشوید که اگر این لرزش اتفاق نیفتد باعث میشود لنت کلاچ کوبیده شود که این اتفاق معایب متفاوتی دارد :

پایین بودن کیفیت لنت ها
فرسودگی و رو به اتمام بودن صفحه کلاچ
آسیب جدی به گیربکس می رساند .
پایین بودن پرچ های به کار رفته برای لنت ها

نشانه های خرابی کلاچصفحه کلاچ یک قطعه مصرفی است که به مرور زمان کیفیت و کارایی خود را از دست می دهد و باید قطعات آن را تعویض کرد که در این هنگام اصطلاحا" می گویند صفحه کلاچ تمام شده است علائم تمام شدن صفحه کلاچ میتوانند از قبیل موارد زیر باشند :

گاز خوردن خودرو بی مورد یا اصطلاحا" گاز هرز خوردن که در این هنگام سرعت خودرو بالا نمی رود
کاهش قدرت خودرو در سربالایی ها
شنیدان صدای تق تق و یا هدای جیر جیر هنگام فشار دادن پدال کلاچ
لیز خوردن کلاچ
سخت عوض شدن دنده
تاب برداشتن صفحه کلاچ
سفت شدن پدال کلاچ
هنگامی که خودرو میخواهد شروع به حرکت کند و کلاچ را آزاد می کنید خودرو دچار لرزش میشود .


 

تاکنون هیچ اطلاعاتی ثبت نشده است