موتور خودرو برای خنک شدن در حین کار نیاز به هوای سرد دارد که این هوای سرد توسط لوله هواکش برای موتور خودرو تامین میشود .لوله هواکش یک هوای تمیز بدون هرگونه آلودگی را به موتور خودرو برای خنک شدن می رساند و باعث بهبود عملکرد موتور میشود همچنین موتور خودرو برای احتراق نیاز به هوای خالص دارد که این هوای خالص مورد نیاز برای احتراق از طریق لوله هواکش موتور خودرو تامین میشود و همچنین باید صدای هوایی که وارد موتور خودرو میشود را به حداقل برساند .

آنچه در این صفحه مشاهده میکنید :

هواکش

لوازم یدکی خودرو

»

موتور ، محرکه ، تعلیق

»

قطعات اگزوز و توربو شارژ

»

لوله هواکش

مرتب سازی بر اساس:
فقط نمایش کالاهای موجود
دسته بندی محصولات
جست و جو
برند
مدل
موردی یافت نشد
موردی یافت نشد

وظایف لوله هواکش خودرو چیست :

لوله هواکش خودرو شاید در نظر اول یک لوله پلاستیکی ساده به نظر بیاید اما در واقعیت وظایف بسیار زیادی را به عهده دارد موتور خودرو برای خنک شدن در حین کار و همچنین بالا رفتن کیفیت عملکرد آن نیاز به هوای سرد دارد این هوای سرد باید بدون هیچ گونه آلاینده و گرد و غبار باشد , همچنین موتور خودرو برای انجام دادن فرآیند احتراق نیاز به هوای خالص دارد که تامین این هوای خالص و سرد بر عهده لوله خرطومی هواکش موتور خودرو انجام میشود .

علائم خرابی لوله هواکش موتور خودرو چیست :

اگر لوله هواکش خراب شود و کار خود را به درستی انجام ندهد در عملکرد موتور اختلال به وجود می آید .خودرو به طور کامل گاز نمیخورد , مصرف سوخت خودرو بالا می رود , در حالت ایستاده هم دور موتور نوسان دارد , گاهی اوقات اگر پدال گاز رها شود خودرو خاموش میشود , بدون گاز دادن موتور خودرو روشن نمیشود , دود سیاه از اگزوز خارج میشود , و کلا لوله هواکش هم از حالت اولیه خود خارج میشود و تغییر شکل می دهد .

علت های خراب شدن لوله هواکش :

لوله هواکش یک قطعه مصرفی محسوب میشود که یک طول عمر مفید دارد در صورت پوسیدگی یا شکستگی باید نسبت به تعویض آن اقدام کرد .
اگر بر اثر آلودگی و کثیفی هوا خرطومی دچار گرفتگی شود باعث خراب شدن آن میشود و یکی از علت های بالا رفتن مصرف سوخت همین مورد میباشد .
در صورتی که روغن به داخل لوله هواکش نفوذ کند و نشت داشته باشد به آن آسیب می رساند .
گاهی اوقات دهانه لوله شل میشود که باعث اختلال در عملکرد آن میشود .

 
تاکنون هیچ اطلاعاتی ثبت نشده است