براکت سپر یا نگهدارنده سپر مثل دیگر قطعات سپر از پلاستیک فشرده ساخته شده است.براکت بین سپر و بدنه خودرو قرار می گیرد که از یک طرف به بدنه متصل شده که به صورت کشویی و لولایی نصب میشود در حقیقت براکت سپر وزن سپر را تحمل می کنند و اجازه نمی دهد مستقیماً بر روی بدن قرار بگیرد و با این فاصله باعث می شود که در تصادفات آسیب کمتری به بدنه وارد شود . دلیل اینکه براکت سپر آسیب را کمتر میکند فاصله ای است که بین قطعات ایجاد می‌کند و همین فاصله باعث می شود که آسیب کمتر شود .در این صفحه براکت سپر انواع خودروها موجود میباشد و شما میتوانید با توجه به مدل و خودروی خود فروشنده مورد نظر را انتخاب کنید و خرید خود را انجام دهید .

براکت سپر

لوازم یدکی خودرو

»

قطعات بدنه

»

سپر و متعلقات

»

براکت سپر

مرتب سازی بر اساس:
فقط نمایش کالاهای موجود
دسته بندی محصولات
جست و جو
برند
مدل
موردی یافت نشد
موردی یافت نشد

تاریخچه براکت سپر


سپر از دهه ۱۹۲۰ تاکنون از قطعات اصلی خودرو بوده است. در ابتدای به کارگیری سپر، این قطعه یک ویژگی کاملاً تزئینی به حساب می آمد که فقط به قسمت جلوی خودرو متصل می‌شد.
با افزایش تقاضا، مردم از کروم و فولاد برای ایجاد طرح‌های پر زرق و برق استفاده کردند. تمام این ویژگی ها به هیچ وجه به معنای افزایش مقاومت یا جذب نیروی ناشی از برخوردها نبودند.
در حالی که میله‌های فلزی کرومی روش خوبی برای محافظت از بدنه خودرو به نظر می‌رسید، اما در جلوگیری از آسیب دیدگی وسایل نقلیه و آسیب دیدگی سرنشین موثر نبود. ضربه گیرهای فلزی حتی در اثر ضربه هایی با سرعت کم هم مستعد فرورفتگی و خم شدن بودند.


طی پنج دهه، با تغییر در مقررات ایمنی تصادفات، تولیدکنندگان اتومبیل مجبور شدند در طراحی اولین نوع سپرها تجدید نظر کنند. آنها تمرکز خود را به سمت توسعه مولفه‌هایی متمرکز کردند که بتوانند نیرو را از بین ببرند تا آسیب خودرو را به حداقل برسانند و ایمنی مسافر را تضمین کنند.
این امر منجر به توسعه سیستم‌های ضربه گیری شد که دارای سختی کمتر و انعطاف پذیری بیشتری بودند.

براکت سپر نقش مهمی در ضربه گیری اولیه و جذب و هضم نیروی وارده دارند. در بعضی از وسایل نقلیه، براکت‌های قابل خرد شدن نصب می‌شود تا به جذب شوک کمک کنند.
از آنجای که انرژی جنبشی بیشتر صرف خرد کردن این اجزا به عنوان اولین قطعات برخورد کننده می شود، انرژی کمتری به اجزای حیاتی مانند موتور و کابین مسافر منتقل می‌شود.انواع براکت‌ سپر براکت سپر فولادی


دهه‌ها است که از فولاد در سیستم‌های سپر استفاده می‌شود زیرا این آلیاژ به عنوان ماده‌ای مقاوم شناخته شده است. بر خلاف فولاد ضد زنگ، قطعات فولاد کربن برای جلوگیری از زنگ زدگی و خوردگی به رنگ و تصفیه نیاز دارند.


براکت سپر آلومینیومی


قطعات آلومینیومی، دوام فولاد را بدون افزودن وزن اضافی بر روی وسیله نقلیه فراهم می‌کنند. این ماده همچنین قابلیت انعطاف پذیری بیشتری داشته و در هنگام ساخت تمایل کمتری به ترک خوردن دارد و مقرون به صرفه تر از فولاد است.


براکت سپر پلاستیکی


بیشتر قطعات خودرو که قبلا از فولاد یا آلومینیوم ساخته می‌شدند، اکنون با پلاستیک‌های سنگین ساخته می شوند. این مواد که اغلب تحت عنوان ترموپلاستیک شناخته می‌شوند، برای مقاومت در برابر حرارت، ضربه و آسیب‌های شیمیایی ساخته شده‌اند. مزیت اصلی آن نسبت به نمونه‌های فلزی این است که مستعد زنگ زدگی و خوردگی نیست.


براکت سپر فایبرگلاس


براکت‌های فایبرگلاس اغلب با ضربه گیرهای ساخته شده از مواد مشابه جفت می‌شوند. این نوع براکت ماشین با دوام و انعطاف پذیری مشهور است. در حالی که می‌تواند خم شود و شکل خود را تا حدی ثابت نگه دارد، می‌تواند در صورت برخورد با نیروی قابل توجهی مستعد ترک شود.
زمان تعویض براکت سپرهر زمانی که ضربه ای به سپر وارد شد، باید براکت سپر را از نظر خرابی بررسی کرد. رانندگی با براکت آسیب دیده می‌تواند ایمنی خودرو شما را کاهش دهد. اگر براکت سپر به درستی محکم نشده باشد، ممکن است هنگام رانندگی شکسته شده و با افتادن در مسیر جاده برای دیگران خطراتی را ایجاد کند.

زنگ زدگی و خوردگی می تواند باعث ضعیف شدن و کاهش مقاوت پایه یا براکت سپر خودرو شود. به این نکته نیز توجه کنید که تعویض سریع قطعات زنگ زده و خورده برای محافظت از سایر اجزای وسیله نقلیه شما در برابر صدمه دیدن بسیار مهم است.

تاکنون هیچ اطلاعاتی ثبت نشده است