درب خودرو از قطعاتی مثل کارت درب، دستگیره درب ،سوئیچ درب، پنجره ی شیشه ای.ستون، قفل درب برقی درب،لولای درب   تشکیل شده استی.برای هر درب دو لولادرب  وجود دارد - یکی بالا درب و دیگری پایین درب . در داخل لولا یک پین وجود دارد که به لولا اجازه می دهد تا حرکت چرخشی خود را انجام دهد. در لولا قطعه ای وجود دارد که به آن گیره درب یا مکانیزم باز نگه داشتن درب می گویند. یک فنر صفحه ای برآمده را به غلتکی در پایین پین لولای در فشار می دهد.لولای درب خوردرو از اهمیت ویژه ای برخوردار است به دلیل اینکه  وقتی که درب خودرو توسط سرنشینان  باز میشود ، تمام وزن قفل ، درب خودرو ، شیشه درب با استفاده از  لولای درب نگه داشته می‌شود.

لوازم یدکی خودرو

»

قطعات بدنه

»

درب و متعلقات

»

لولای درب

مرتب سازی بر اساس:
فقط نمایش کالاهای موجود
دسته بندی محصولات
جست و جو
جنس
برند
مدل
موردی در میان کالا ها یافت نشد
موردی یافت نشد
موردی یافت نشد

به دلیل هزینه های زیاد خودرو و گران شدن قطعات یدکی خودرو  و همچنین به دلیل  اینکه اولین جایی که معمولا آسیب میبیند قطعات بدنه خودرو میباشد حداقل باید از  قطعات سالم محافظت کرد  . در مورد درب خودرو هم به همین شکل می باشد که باید با رعایت مسائلی از ان نگهداری کرد  مثل رگلاژ کردن درب های خودرو که باید در محیطی صاف رگلاژ را انجام دهید تا اصولی کار انجام شود  ، روغن کار لولای درب خودرو  و... که به عمر قطعات شما کمک بسیاری میکند  .البته برای لولای درب  معمولا به این شکل میباشد که اگر ئچار مشکل شوندیا شکستگی معمولا  باید تعویض کنید و هزینه تعمیرات لولا  خیلی بصرفه نخواهد بود .البته باز هم باید با کارشناس این مورد مطرح کنید. 

هنگامی که دری به درستی چفت نمی شود، معمولاً به این دلیل است که در در دهانه آویزان شده است و باعث می شود که ضربه با سوراخ در گیره در که به آن صفحه ضربه ای مورتیس می گویند منطبق نشود.اگر مشکل را یدا نکردین میتوانید به سراغ لولای درب بروید که ولای درب ماشین را می توان در جایی که در و ماشین به هم می رسند پیدا کرد. این لولاها وظیفه باز و بسته شدن درب خودرو را بر عهده دارند و همچنین به نگه داشتن ایمن درب ها به خودرو کمک می کنند. آنها اجزای فلزی کوچکتر با وسایل لولا مانند هستند. آنها معمولاً با فلز قوی تری مانند فولاد ساخته می شوند.

تاکنون هیچ اطلاعاتی ثبت نشده است
برچسب ها :