قبل تر هم در دیگر قطعات یدکی خودرو این گروه یعنی سیستم لوازم خنک کننده موتور خودرو اشاره کردیم که این قطعات وظیفه دما بهینه را برای موتور فراهم میکنند مثل واتر پمپ یا درب رادیاتور  .ترموستات هم وظیفه متعادل نگه داشتن دمای موتور را برعهده دارد . همانطور که اشاره کردیم هم دمای زیاد برای موتور خودرو مضر می باشد و هم سرمای زیاد که این قطعات  جهت متعادل کردن دما بکار میروند . اجزای ترموستات شامل این قطعات میشود .بدنه ترموستات ،مجرای کنار گذر ، فنر برگشت دهنده،ساچمه مومی،شیر ترموستات، دیافراگم لاستیکی، پیستون فولادی

لوازم یدکی خودرو

»

موتور ، محرکه ، تعلیق

»

خنک کننده موتور

»

ترموستات و متعلقات

مرتب سازی بر اساس:
فقط نمایش کالاهای موجود
دسته بندی محصولات
جست و جو
جنس
برند
مدل
موردی در میان کالا ها یافت نشد


 ترموستات خراب خودرو


از آنجایی که ترموستات شما دمای مایعات را از شیلنگ رادیاتور کنترل می کند، ترموستات بد باعث داغ شدن بیش از حد ماشین شما می شود.  اگر ترموستات در حالت بسته گیر کند، ضدیخ از رادیاتور جاری نمی شود و باعث گرم شدن بیش از حد می شود.

یک ماشین بدون ترموستات هرگز حتی به دمای عملیاتی گرم نمی‌شود، خیلی کمتر گرم می‌شود. فقدان ترموستات جریان ثابتی از مایع خنک‌کننده را در موتور ایجاد می‌کند، بنابراین یک اثر خنک‌کننده ثابت روی موتور ایجاد می‌کند. اما در این مورد، ترموستات وجود ندارد، بنابراین مشکلی وجود نخواهد داشت.

موتور سرد نیز ناشی از ترموستات بد است و می تواند عملکرد ماشین شما را تحت تاثیر قرار دهد. به خاطر داشته باشید که وظیفه اصلی ترموستات این است که اجازه می دهد خنک کننده داغ به سمت رادیاتور حرکت کند. این کار باعث سرد شدن موتور می شود که می تواند باعث مشکلات مکانیکی خودرو شود.علائم خرابی ترموستات 


نمایشگر دما بسیار بالا و موتور بیش از حد گرم می شود. 
تغییر دما به طور نامنظم .
مایع خنک کننده در اطراف محفظه ترموستات یا زیر خودرو نشت می کند.


ترموستات ها از کار می افتند زیرا ضعیف می شوند، باز می مانند یا بسته می شوند. هنگامی که یک ترموستات باز می ماند، مایع خنک کننده دائماً در گردش است و موتور برای رسیدن به دمای عملیاتی بیشتر طول می کشد.

تاکنون هیچ اطلاعاتی ثبت نشده است
برچسب ها :