کاپوت در واقع روی تمامی قطعات متعلق به موتور خودرو و موتور خودرو را میپوشاند و از این اجزاء در مقابل آسیب ها محافظت میکند و جنس آن ها بیشتر از ورقه های آهنی است و از قطعات اصلی بدنه خودرو است .خودرو سازان به طراحی خودرو بسیار اهمیت می دهند زیرا از نظر زیبایی برای مشتریان بسیار اهمیت دارد از این رو طراحی کاپوت در زیبایی خودرو بسیار تاثیرگذار است و همچنین طراحی آن باید به شکلی باشد که به راحتی باز شود و در هنگام خرابی خودرو دسترسی به موتور خودرو و متعلقات آن راحت باشد .کاپوت خودرو دارای قطعاتی میباشد مانند عایق یا نمد کاپوت, قفل کاپوت , جک و لولای کاپوت و ...

متعلقات کاپوت

لوازم یدکی خودرو

»

قطعات بدنه

»

درب و متعلقات

»

متعلقات کاپوت

مرتب سازی بر اساس:
فقط نمایش کالاهای موجود
دسته بندی محصولات
جست و جو
برند
مدل
موردی در میان کالا ها یافت نشد
موردی یافت نشد

اجزاء کاپوت خودرو چیست ؟

عایق یا نمدی کاپوت :عایق کاپوت از رنگ کاپوت خودرو در مقابل حرارت بالای موتور خودرو محافظت میکند همچنین لرزش هایی که از جاده و موتور خودرو به وجود می آید را خنثی کرده و از نفوذ صدای زیاد به داخل کابین خودرو جلوگیری میکند .در مناطق سردسیر از ورود هوای سرد به داخل موتور خودرو جلوگیری میکند .که در مدل و جنس مختلفی در بازار موجود است .

جک و لولای کاپوت :
لولای کاپوت که به کاپوت متصل است و امکان باز و بسته شدن کاپوت را مهیا میکند هر کاپوتی دارای دو لولا است که در دو طرف آن متصل است و جنس این لولا باید محکم باشد تا تحمل وزن کاپوت را داشته باشد .

قفل کاپوت : کاپوت ها دارای دو عدد قفل اهرم مانند هستند که یکی از آن ها در داخل کابین خودرو است و دیگری در جلوی کاپوت به کاپوت خودرو متصل است که بعد از باز کردن قفل داخل اتاق این اهرم را به سمت خود بکشید تا کاپوت آزاد شود و بتوان آن را باز کرد .

جک گازی : در خودرو های مدرن به جای جک و لولای دستی و معمولی از جک گازی استفاده شده است و دیگر نیازی به نیروی دست برای باز کردن و بالا بردن کاپوت خودرو نیست .

قفل ضد سرقت کاپوت و انواع آن :

قفل ضد سرقت کاپوت خودرو یک قفل مجزایی است که بر روی قفل پیش فرض کاپوت وصل میشود و دیگر کاپوت به تنهایی با رها کردن قفل پیش فرض خود باز نمیشود انواع این قفل در بازار موجود است که میتوان تهیه کرد و روی کاپوت نصب کرد .

 
تاکنون هیچ اطلاعاتی ثبت نشده است
برچسب ها :