سوپاپ یک کلمه فرانسوی به معنای دریچه است و حالت قارچی شکل دارد که با قرار گرفتن بر روی سر سیلندر ورود و خروج هوا و دود را کنترل می کند. سوپاپ‌ها براساس یک زمانبندی مشخص در حرکت و باز و بسته کردن درست دریچه‌های بلوک سیلندر یا سرسیلندر هم دود و هوا را به مسیر تعیین شده هدایت می‌کنند و هم محفظه‌ غیرقابل نفوذ احتراق را تشکیل می‌دهند. جنس سوپاپ ها از آلیاژ قوی فولادی است تا در دمای زیاد , شکستگی , زنگ زدگی و تاب برداشتن مقاومت کافی داشته باشد .  ساختمان اصلی سوپاپ تشکیل شده از اجزایی چون ، سرسوپاپ ، خارنگهدارنده ، ساق سوپاپ ، مخروطی ، نشیمنگاه ، فنر سوپاپ ، گاید سوپاپ ، انگشتی سوپاپ و وجه میباشد. 

سوپاپ

لوازم یدکی خودرو

»

موتور ، محرکه ، تعلیق

»

قطعات موتوری

»

سوپاپ

مرتب سازی بر اساس:
فقط نمایش کالاهای موجود
دسته بندی محصولات
جست و جو
برند
مدل
موردی یافت نشد
موردی یافت نشد
یکی از مهمترین قطعات یدکی خودرو سوپاپ می باشد که روش کار سوپاپ را در ادامه توضیح خواهیم داد .

روش کار سوپاپ :


سوپاپ در موتورهای غیر احتراقی به عنوان پمپ آب به کار میرود اما در موتورهای احتراقی وظیفه مهمی را بر عهده دارد که این وظیفه کنترل ورود هوا به محفظه احتراق و کنترل خروج دود از محفظه های سرسیلندر است .در موتور خودرو ها توسط احتراق و سوزاندن سوخت در سیلندر نیرو را برای حرکت خودرو ایجاد می کند .در موتور خودرو اکسیژن مورد نیاز برای سوختن از بیرون تامین میشود . وقتی گاز وارد موتور میشود متراکم میشود و بعد از احتراق و انفجار انرژی ایجاد شده باعث حرکت پیستون ها میشود .سوپاپ ها طی یک زمانبندی مشخص باز و بسته میشوند که زمانبندی حرکت و میزان زمان بسته بودن سوپاپ ها به عهده میل بادامک است . باز و بسته شدن سوپاپ ها با حرکت پیستون ها هماهنگی دارد .به طور کلی جهت انجام فرآیند احتراق در سیلندر نیاز به یک فضایی دارند که غیر قابل نفوذ و ایزوله باشد که سوپاپ با باز و بسته شدن طبق زمانبندی معین این فضا را محیا میکند به همین دلیل سوپاپ ها تحمل خوبی در مقابل حرارت بسیار بالا دارند و به خوبی حرارت را به سیلندر انتقال میدهند


اجزا تشکیل دهنده سوپاپ


اجزا ء و ساختار سوپاپ همه جا به یک شکل است به دلیل اینکه شبیه به قارچ است به شکل قارچی شکل شناخته شده است سوپاپ ها از قطعاتی تشکیل شده است از قبیل : قطر کلگی , قطر گیج لاین , لنگی دور کلگی , لنگی کف , بار کامل , ارتفاع کمربند , ارتفاع پخ انتها , زبری ساق , ارتفاع کلی , ارتفاع آبکاری ساق , قطر ساق , ارتفاع سختکاری , سختی انته ساق , لنگی انتهای ساق

فنر سوپاپ : فنری به شکل مارپیچ است و در قسمت انتهایی ساقه سوپاپ قرار دارد .این فنر از یک طرف به بدنه موتور متصل است و از طرف دیگر به وسیله یک واشر یا نگهدارنده به خار سوپاپ متصل است .اگر فشار این فنر کم باشد سوپاپ به صورت منظم کار نمی کند .

گاید سوپاپ : گاید یا رهنمای سوپاپ ساقه سوپاپ را در بر می گیرد و از جنس چدن میباشد و در سر سیلندر قرار می گیرد وظیفه ان تنظیم حرکت رفت و برگشت سوپاپ است و وظیفه دیگر آن محافظت از ساقه سوپاپ . سوپاپ درون گاید با لقی مشخصی حرکت می‌کند. این حرکت باید روان صورت گیرد چرا که در صورت سفت بودن آن سوپاپ گرم شده و درون آن گیر کرده و باز می‌ماند.

انگشتی سوپاپ : محل ان انتهای سوپاپ و نزدیک به سر سوپاپ است و وظیفه ان اتصال سوپاپ به میل سوپاپ است .

خصوصیات یک سوپاپ سالم و عیوب سوپاپ ها :

مقاومت در برابر حرارت بالا و انتقال کامل حرارت به سرسیلندر و داشتن ضریب حرارتی بالا .
عدم سوختگی در برابر حرارت
مقاومت لازم در برابر ضربه ها
عدم ساییدگی


از عیوب سوپاپ ها که به دلیل مدت زمان طولانی که کار کرده اند پیدا میکنند میتوان موارد زیر را اشاره کرد :

عمر مفید سوپاپ نهایتا" دو سال است و بعد از 2 سال باید تعویض گردند به مرور زمان لبه سوپاپ ها نازک میشوند و دچار خوردگی و سایش میشوند و یک مشکل دیگر هم اینکه لبه سوپاپ ها دچار تغییر شکل و پیچیدگی میشوند .این مشکلات میتواند به دلیل کارکردن موتور با دور موتور بالا هم به وجود بیاید .

خرابی گیت یا گاید : یک حلقه استوانه ای شکل روی سوپاپ قرار دارد که گیت نامیده میشود اگر این حلقه خراب شود و یا لق شود سوپاپ نمیتواند به درستی در مسیر عمودی خود کار کند و احتمال شکستن آن وجود دارد .

جایی که سوپاپ بر روی سیلندر مینشیند سیت گفته میشود اگر این مکان خراب شود کارکرد سوپاپ مختل میشود و دود و هوا مخلوط میشود .
خم شدن سوپاپ که ممکن است به علت کم بودن فاصله سوپاپ و پیستون پیش آید .

 

تاکنون هیچ اطلاعاتی ثبت نشده است