جک خودرو از مهم ترین ابزار لازم در خودرو برای تعویض لاستیک های پنچرشده میباشد. جک خودرو از جمله وسایل ضروری برای خودرو میباشد زیرا امکان پنچرشدن لاستیک ها در هر لحظه وجود دارد و جک خودرو اولین وسیله ای است که موقع پنچرشدن خودرو به آن نیاز داریم . جک یک وسیله مکانیکی یا هیدرولیکی که با استفاده از نیروی بدنی یا روغن (هیدرولیکی) میتوان نیروی زیادی تولید کند که به واسطه آن خودرو که وزن زیادی دارد را بدون صرف انرژی ریاد به راحتی از زمین بلند کرد. جک ماشین دارای انواع مختلفی می باشد که در ادامه توضیح مختصری درباره آنها و مزایای جک بیان می شود.
جک خودرو

لوازم یدکی خودرو

»

اکسسوری

»

ابزارآلات

»

جک خودرو

مرتب سازی بر اساس:
فقط نمایش کالاهای موجود
دسته بندی محصولات
جست و جو
برند
مدل
موردی در میان کالا ها یافت نشد
موردی یافت نشد
موردی یافت نشد


انواع جک خودرو


+ جک مکانیکی : جک های مکانیکی یا دنده ای به وسیله باز و بسته شدن پیچ ها باعث بلند شدن خودرو از زمین برای پنچرگیری و... میشود. استفاده از این جک ها نیاز به صرف انرژی انسانی زیادی دارند.

+ جک هیدرولیک : این نوع جک دارای یک یا چند پمپ هیدرولیک هستند که با فشار روغن، پیستون به سمت جلو حرکت میکند و با ایجاد نیروی زیاد باعث بلند شدن خودرو از سطح زمین میشود. استفاده از این نوع جک نیاز به صرف انرژی زیادی ندارد.
انواع جک هیدرولیک خودرو


+ جک هیدرولیک روغنی : نام دیگر این نوع جک , جک استوانه ای یا جک بطری نامیده میشوند این نوع جک ها دارای دو قسمت هستند به همین خاطر از نظر ابعادی کوچک میباشند و دارای حملی آسان و راحت هستند. این نوع جک دارای پیچ هایی میباشد که برای تنظیم میزان ارتفاع خودرو استفاده میگردد. قسمتی از این جک که خودرو روی آن قرار میگیرد دارای برجستگی هایی میباشد که باعث ایمنی خودرو میگردد و دارای یک استوانه ای هستند که درون آن روغن وجود دارد که این روغن وظیفه تحرک جک را به عهده دارد . برخی جک های هیدرولیکی از نوع بادی هستند و در خودروهایی استفاده میشوند که دارای کمپرسور باد هستند و این مدل جک ها از قدرت بیشتر و قیمت بالاتری برخوردار هستند .+ جک سوسماری : جک های سوسماری دارای قدرت بیشتری برای بلندکردن اجسام و قادر به بلند کردن جلو و عقب ماشین هستند، به همین خاطر بیشتر در تعمیرگاه ها مورد استفاده قرار میگیرند.+ جک برقی : راحت ترین نوع جک هستند که با وصل شدن به فندک خودرو میتوان آن را برای چندثانیه از زمین بلند کرد.
مزایای استفاده از جک خودرو


+ کاهش زمان و نیروی انسانی برای تعویض لاستیک در موقع پنچر شدن

+ وزن سبک اکثر جک ها و حمل آسان آن ها

+ کمترین صرف انرژی برای تعویض لاستیک خودرو

+ قدرت جک های هیدرولیکی بسیار زیاد است

+ جک های هیدرولیکی بسیار نرم و روان کار میکنند و به راحتی میتوان جهت و ارتفاع آن را تنظیم کرد .


 

تاکنون هیچ اطلاعاتی ثبت نشده است
برچسب ها :