فندک ماشین یک پریز برق کمکی خودرو که همچنین به عنوان  پریز برق خودرو ،  ظرف فندک ،  یا سوکت فندک سیگار نیز شناخته می شود در خودرو در ابتدا برای تامین برق یک فندک با گرمایش الکتریکی طراحی شد. فندک خودرو حاوی سیم پیچی از سیم نیکروم است. هنگامی که این سیم گرم می شود، جریان الکتریکی قوی ایجاد می کند که راننده یا مسافر می توانند برای نیازهای سوزاندن یا سیگار کشیدن خود از آن استفاده کنند. این روزها استفاده از فندک خودرو برای تامین انرژی دستگاه های کوچک الکتریکی رایج تر شده است.

فندک ماشین

لوازم یدکی خودرو

»

قطعات برقی

»

قطعات برقی داخل اتاق

»

فندک و متعلقات

مرتب سازی بر اساس:
فقط نمایش کالاهای موجود
دسته بندی محصولات
جست و جو
برند
مدل
موردی در میان کالا ها یافت نشد
موردی یافت نشد


فندک خودرو در خوردهای امروزی

خودروسازان فندک را با ویژگی هایی مانند لوازم یدکی خودرو دیگر مثل پورت های USB جایگزین کردند زیرا مفیدتر هستند. به‌جای روشن کردن سیگار، اکنون می‌توانید تلفن همراه خود را وصل کنید و از Apple CarPlay و Android Auto به آنچه نیاز دارید دسترسی داشته باشید.


دلیل خرابی فندک خودرو 


هنگامی که سوکت فندکی از کار می‌افتد یا به نظر می‌رسد دچار مشکل می‌شود، چند چیز ممکن است اشتباه کند مثل لوازم الکترونیکی داخل شارژر ممکن است خراب باشد، دوشاخه‌ای که به دستگاه شما وارد می‌شود ممکن است برگشته باشد، یا فنرهای موجود در دوشاخه ای که به سوکت فندک می رود ممکن است فرسوده شده باشد.


فندک بدون شعله چگونه کار می کند؟

شعله ای نمی بینید زیرا این فندک ها سوخت مصرف نمی کنند بلکه بر روی جریان الکتریکی با ولتاژ بالا کار می کنند. در عوض یک قوس از پلاسمای بسیار باردار وجود دارد که می تواند حرارتی در حدود 1100 درجه ایجاد کند. این گرما اشیاء شما را روشن می کند.

تاکنون هیچ اطلاعاتی ثبت نشده است
برچسب ها :