ایربگ یا کیسه‌ هوا ، کیسه ای مثل بالشت  اضطراری است که به محض برخورد شدید خودرو  یا هنگام تصادف پر از باد شده و محافظ جان انسان خواهد شد از صدمات شدید جانی . کیسه‌های هوا بعد از کمربند‌های ایمنی، دومین وسیله‌ای بودند که جهت ارتقای ایمنی خودروها مورد استفاده قرار گرفتند .

 در سال ۱۹۹۸ سازمان ایمنی جاده‌ای آمریکا استفاده از کیسه‌ هوا را برای راننده و سرنشین جلو در تمام خودروها الزامی کرد . براساس آمار جهانی استفاده از ایربگ تا 63 درصد آمار مرگ را کم کرده است . 

سیستم ایربگ‌ها دارای یک محفظه‌ کوچک است که در قسمت‌های مختلف خودرو تعبیه می‌شود. به تعداد کیسه‌های هوای یک خودرو در آن محفظه‌ ایربگ وجود دارد.  اجزای اصلی ایربگ عبارت است از  کیسه ، حسگر های کنترلی ، سیستم باد کننده می باشد ایربگ

لوازم یدکی خودرو

»

موتور ، محرکه ، تعلیق

»

لوازم تعلیق

»

ایربگ

مرتب سازی بر اساس:
فقط نمایش کالاهای موجود
دسته بندی محصولات
جست و جو
جنس
برند
مدل
موردی در میان کالا ها یافت نشد
موردی یافت نشد
موردی یافت نشد


کیسه هوا در خودرو چگونه کار می کند؟


کیسه هوا یک سیستم مهار سرنشین خودرو است که از کیسه ای استفاده می کند که به گونه ای طراحی شده است که بسیار سریع باد می شود و سپس در هنگام برخورد به سرعت باد می شود.  در هنگام تصادف، حسگرهای تصادف خودرو، اطلاعات مهمی از جمله نوع برخورد، زاویه و شدت ضربه را به واحد کنترل الکترونیکی کیسه هوا (ECU) ارائه می کنند.آیا می توانید کیسه هوا را در ماشین تعمیر کنید؟


ایربگ خودرو پس از تصادف قابل تعمیر نیست. حتی اگر ممکن است پرهزینه باشد، باید آن را تعویض کنید. سازندگان کیسه های هوای مدرن را برای یک بار استفاده طراحی می کنند. این صرف نظر از کیسه هوای فرمان، داشبورد سمت سرنشین، پانل های کناری یا صندلی شما صادق است.آیا کیسه هوا بدون کمربند ایمنی باز می شود؟

کیسه های هوا عمدتا از ناحیه سر و قفسه سینه بدن محافظت می کنند. بنابراین، برای برخی از مدل ها و خودروسازی ها، حتماً باید کمربند ایمنی بسته شود تا کیسه هوا به درستی کار کند. با این حال، در بسیاری از وسایل نقلیه، کیسه‌های هوا همچنان باز می‌شوند، چه سرنشین توسط کمربند ایمنی بسته شود یا نه.


تاکنون هیچ اطلاعاتی ثبت نشده است
برچسب ها :