خنک کننده روغن یک جزء رادیاتور مانند است که به طور خاص برای خنک نگه داشتن روغن شما طراحی شده است. از لوله ها و باله هایی تشکیل شده است که جریان هوای خوبی را از آن عبور می دهد. معمولاً در جایی قرار می گیرند که بتوانند حداکثر جریان هوا را دریافت کنند، مانند جلو یا پشت رادیاتور آب یا فن ها.روغن کولر نه تنها از گرم شدن بیش از حد موتور جلوگیری می کند، بلکه روغن را در شرایط بهتری نیز حفظ می کند. روغن زمانی که خیلی داغ می شود سریعتر تجزیه می شود. یک کولر تا زمانی که برای تعویض روغن آماده شوید، مطمئن می شود که هنوز در وضعیت خوبی قرار دارد.

لوازم یدکی خودرو

»

موتور ، محرکه ، تعلیق

»

خنک کننده موتور

»

خنک کننده روغن

مرتب سازی بر اساس:
فقط نمایش کالاهای موجود
دسته بندی محصولات
جست و جو
جنس
برند
مدل
موردی در میان کالا ها یافت نشد
موردی یافت نشد

خنک کننده ثانویه خودرو را میتوان خنک کننده روغن دانست که با رادیاتور دیگر اینبار بجای آب ازر وغن برای خنک کردن استفاده میشود که دمای روغن را در حین عبور از لوله های پیچ در پیچ داخل خنک کننده کاهش میدهد. 
کاهش دمای روغن موتور  بسیار زیاد در راندمان موتور خودرو  تاثیر گذار هست . دقیقا مثل مبحثی که برای رادیاتور آب گفتیم  برای روغن هم همین داستان برقرار است که همانطور که روغن داغ به موتور آسیب میزند روغن سرد هم میتواند به موتور آسیب بزند بنابراین هدف از طراحی این سیستم های خنک کننده موتور  حفظ تعادل دمای روغن و آب میباشد . 


خودروهای پرفورمنس قطعات را حتی سریع‌تر جابه‌جا می‌کنند، از قطعات داخلی موتور گرفته تا دنده‌های گیربکس و دیفرانسیل‌ها و تنها باعث گرم‌تر شدن اجزا می‌شوند. دمای خنک کننده در سرتاسر پیشرانه نه تنها ماشین را طولانی تر نگه می دارد، بلکه به طور بالقوه به کارکرد سریعتر آن کمک می کند.


علائم خرابی خنک کننده روغن 

 


بارزترین علامت خرابی کولر روغن، انبساط فیزیکی رادیاتور و لوله های مربوط به آن است.
کاهش عملکرد. اگر خنک کننده روغن در خودروی شما از کار بیفتد، اولین چیزی که متوجه خواهید شد کاهش عملکرد موتور است. 
دود سیاه.  
ارتعاشات  
رادیاتور منبسط شده

تاکنون هیچ اطلاعاتی ثبت نشده است
برچسب ها :