سوئیچ، قطعه واسط خودرو بین راننده و موتور خودرو است. به این ترتیب که با قراردادن سوئیچ در داخل مغزی سوئیچ که در کنار فرمان خودرو قرار دارد و چرخاندن آن، موتور اتومبیل روشن شده و شروع به کار می کند. چهار حالت مختلف سوئیچ خودرو را میتوان به حالت قفل -حالت ACC - حالت روشن-حالت استارت نام برد . البته این شیوه طراحی با تغییرات زیادی روبرو شده و در خودرو های جدید تر و مدل های به روز تر استفاده از سوییچ و مغزی برای روشن کردن خودرو حذف شده و این کار توسط کلید استارت برقی  که کنار فرمان تعبیه شده صورت میگیرد. در ادامه به بررسی موارد دیگری مانند نشانه های خرابی مغزی سوییچ پرداخته میشود.

مغزی سوئیچ

لوازم یدکی خودرو

»

موتور ، محرکه ، تعلیق

»

لوازم سوخت رسانی

»

مغزی سوئیچ

مرتب سازی بر اساس:
فقط نمایش کالاهای موجود
دسته بندی محصولات
جست و جو
برند
مدل
موردی در میان کالا ها یافت نشد
موردی یافت نشد
موردی یافت نشد

تعویض مغزی سوئیچ بهتر است یا تعمیر مغزی سوئیچ ؟
اگر کلا سوئیچ اصلی خودرو و یا سوئیچ یدک آن گم شده باشد، بهترین کار در مواقع گم شدن ، تعویض مغزی قفل و سوئیچ است، چون در صورت تعویض نکردن امنیت خودرو شما به خطر میافتد . اگر سوئیچ داخل مغزی گیر کرده و شکسته باشد، در این مواقع می توان کار را با تعمیر مغزی و استفاده سوئیچ یدک تمام کرد.
علایم خرابی مغزی سوییچ


1. مشکل در سوییچ:

ممکن است دندانه های سوییچ شما دچار خوردگی شده باشد و مراحل استارت زدن به درستی انجام نشود. در این هنگام زمانی که شما سوییچ را وارد مغزی سوییچ می کنید احساس گیر کردن و یا احساس رد کردن بخشی از مراحل استارت را خواهید کرد. این مورد بیشتر مربوط به سوئیچ می باشد. ولی در مواردی ممکن است که ایراد گیر کردن و یا رد کردن سوییچ از مغزی سوئیچ باشد.2. مشکل در انتقال برق توسط مغزی سوئیچ برای استارت خودرو می باشد:

در این حالت چرخیدن و قرار گرفتن سوئیچ داخل مغزی سوییچ بدون مشکل انجام می شود ولی در مرحله روشن برق به چراغ های پشت آمپر نمی رسد. این مورد می تواند دلایل مختلف داشته باشد: از جمله خرابی اتصالات مغزی به استارت خودروی شما، مشکل در باتری، مشکل در انتقال برق، سولفاته شدن اتصالات و غیره که باید یک به یک بررسی شود. در صورت مشکل در قطعه مغزی اتصالات میتواند تعویض یا تعمیر شود.


3. سوییچ در مغزی می چرخد و پشت آمپر روشن می شود، ولی خودرو استارت نمی خورد:

در این هنگام باید به عدم شناخت سوئیچ و مغزی سوییچ توسط سیستم ایموبلایزر خودرو شک کرد. البته این سیستم در خودرو های مدل بالا تعبیه شده که یک چراغ چشمک زن برای آن در پشت آمپر قرار داده شده است. عموما این مشکل مربوط به عدم تشخیص سوئیچ خودرو توسط سیستم امنیتی خودرو می باشد. در مواقع بسیار نادر میتواند به علت درست کار نکردن مغزی خورده باشد که در این حالت باید حتما این مغزی تعویض شود.


4. نقص در چرخیدن قسمت مغزی سوییچ:

در گاهی مواقع چرخیدن و انجام مراحل استارت حتی با چفت شدن سوئیچ داخل مغزی هم انجام نمی پذیرد. و ممکن است باعث فشار به کلید خودرو و در صورت به احتیاطی منجر به شکستن کلید خورده شود. در این حالت بایستی مغزی این قطعه رفع گیر شود و در صورت عدم امکان تعمیر باید تعویض گردد.

تاکنون هیچ اطلاعاتی ثبت نشده است
برچسب ها :