شیلنگ سوخت یک شیلنگ کامپوزیتی لاستیکی یا پلاستیکی است که در داخل موتورهای احتراقی برای انتقال سوخت از مخزن ذخیره سوخت به موتور استفاده می شود. شیلنگ سوخت با استفاده از گیره های فلزی به باک و موتور محکم می شود. از همین نوع مواد برای تعداد زیادی شیلنگ برای اتومبیل ها، کامیون ها، قایق ها و سایر وسایل نقلیه موتوری استفاده می شود. شلنگ سوخت نادرست بر کیفیت آن تاثیر می گذارد که باعث ترکیدگی خطوط، نشت سوخت و یا خرابی شلنگ سوخت می شود.

شیلنگ سوخت پاش

لوازم یدکی خودرو

»

موتور ، محرکه ، تعلیق

»

لوازم سوخت رسانی

»

شیلنگ سوخت پاش

مرتب سازی بر اساس:
فقط نمایش کالاهای موجود
دسته بندی محصولات
جست و جو
برند
مدل
موردی در میان کالا ها یافت نشد
موردی یافت نشد


ویژگی های مهم شیلنگ سوخت پاش

دمای عملکردی :

برای انتخاب شیلنگ مناسب ابتدا باید دمای فرآورده انتقالی در نظر گرفته شود و سپس با توجه به آن شیلنگی انتخاب شود که عملکرد مناسبی با دمای مورد نظر داشته باشد و در بلند مدت تغییری در ساختار شیلنگ ایجاد نشود. معمولا در سیستم هیدرولیکی دمای فرآورده تا 80 درجه سانتی گراد می­‌رسد.

ضریب اصطکاک :

در بعضی موارد به دلیل طولانی بودن مسیر اصطکاک در مسیر شیلنگ بسیار مهم می­‌شود. بنابراین در کنار دیگر ویژگی­های شیلنگ ضریب اصطکاک انواع شیلنگ سوخت نیز باید در نظر گرفته شود. پیشنهاد می­شود از شیلنگی که ضریب اصطکاک پایین ­تری دارد استفاده شود تا سیال با دبی و هد بیشتری توسط شیلنگ منتقل شود. در واقع ضریب اصطکاک پایین، نشان دهنده­ کیفیت ساخت بالای شیلنگ است.

بست سر شیلنگ :

در طول­ها و بست­های مشخص تولید شده و در بازار موجود هستند. در این نوع از شیلنگ­ها محدودیت طول داریم اما از لحاظ ایمنی در مرتبه بسیار بالاتری قرار دارند. اما اگر طول شیلنگ مناسب نباشد و مقداری شیلنگ اضافه باشد، می­تواند بسیار دردسر ساز باشد و پیچ و تاب خوردگی بوجود می­آید که ایمنی را به شدت کاهش می­دهد. از این بابت شیلنگ­ هایی موجود است که در هر طولی قابل تنظیم است. شما می توانید این شیلنگ­ها را در طول مورد نظر خریداری کنید و سپس بست مورد نظر را بر روی ورودی و خروجی آن وصل کرد. این نوع شیلنگ‌­ها از لحاظ ایمنی نسبت به نوع قبلی در مرتبه پایین ­تری هستند.
تاکنون هیچ اطلاعاتی ثبت نشده است
برچسب ها :