انژکتور وسیله ای است در خودرو که وظیفه آن حل مشکلات ناشی از آلودگی هوا و مصرف سوخت خودرو می باشد که باید هر 40.000 کیلومتر تمیز شود. زمانی که انژکتور دچار ایراد شود با عواملی مثل روشن شدن چراغ چک، کاهش شتاب و قدرت موتور، افزایش مصرف سوخت، بد استارت خوردن خودرو و تک کار کردن موتور و ریپ زدن موتور، ایراد خود را نشان میدهد. برای شستن انژکتور بهتر است که آن را از دو طرف بشویید.استفاده از انژکتورشوی جند مرحله دارد، در مرحله اول از سمت ورودی به مدت 10 دقیقه و در مرحله دوم برعکس به مدت 10 دقیقه شست و شو دهید و سپس در مرحله آخر مجددا از سمت ورودی به مدت 10 دقیقه شست و شو دهید و قبل از بستن انژکتور، صافی بنزین را با یک صافی مرغوب عوض کنید.

انژکتور شوی

لوازم مصرفی خودرو

»

مکمل و سیالات

»

انژکتور شوی

مرتب سازی بر اساس:
فقط نمایش کالاهای موجود
دسته بندی محصولات
موردی در میان کالا ها یافت نشد
موردی یافت نشد
موردی یافت نشد

سیستم انژکتور


عموما" سیستم انژکتور خودرو هر 40 هزار کیلومتر نیاز به شستشو دارد .سیستم انژکتور خودرو به دو دسته تقسیم میشوند :

انژکتور الکترونیکی , انژکتور مکانیکی


انژکتور الکترونیکی : این سیستم با استفاده از فنر بسته شده است و با استفاده از سیم پیچ باز میشود .مقدار زمان باز ماندن آن توسط ECU مشخص میشود و این زمان متغیر است .


انژکتور مکانیکی : این نوع سیستم باز و بسته شدنش توسط فشار سوخت میباشد .


سیستم های انژکتور به طور کلی از فیلتر ورودی ,سوزن انژکتور , اورینگ , بدنه انژکتور , سوراخ انژکتور و سلونوئید و درپوش محافظ تشکیل شده است .
اگر سیستم انژکتور خودرو خراب شود چراغ چک روشن میشود و شتاب و قدرت موتور کاهش پیدا میکند و در کارکرد خودرو نواقصی ایجاد میشود .ناگهان موتور خودرو متوقف میشود , سوخت و کارکرد خودرو نامنظم میشود , و لرزش موتور خودرو را در پی دارد .دستگاه انژکتور شور و یا اسپری و مایعات انژکتور شوی


دستگاه های انژکتور شور در انواع مختلف وجود دارد : دستگاه های چهار سیلندر , دستگاه های 6 سیلندر و دستگاه 8 سیلندر , دستگاه انژکتور شوی درجا و دستگاه انژکتور شوی روکار , دستگاه انژکتور شوی اولترا سونیک
عملیات شستن انژکتور خودرو توسط دستگاه و یا اسپری انژکتور شوی و یا مکمل ها انجام می گیرد .با استفاده از اسپری میتوان ریل انژکتور را باز کرده و به ورودی انژکتور اسپری کنید حدود 90 درصد آلودگیها را از بین برد .یک نوع مایع انژکتور شوی به تازگی در بازار وارد شده است که داخل باک خودرو ریخته میشود و طرفداران زیادی هم پیدا کرده است اما ما توصیه به باز کردن انژکتور خودرو است و بهتر است از هر دو طرف شستشو انجام شود .
در هنگام شستشوی انژکتور باید نکاتی را رعایت کرد : در هنگام شستشو و باز و بسته کردن سیستم انژکتور باید دقت کنید که هیچ ضربه ای و هیچگونه فشاری به سیستم وارد نشود .
از مواد شستشوی استاندارد استفاده کنید و به هیچ عنوان از تینر و مواد مضر استفاده نکنید زیرا باعث گشاد شدن سوراخ های انژکتور میشود و میزان مصرف سوخت افزایش پیدا میکند .
بعد از باز کردن سیستم انژکتور واشرهای آن را مورد بررسی قرار دهید اگر واشرها آسیب دیده باشد خودرو دچار خام سوزی میشود .
در هنگام شستشوی انژکتور هیچ گونه حرارتی اطراف سیستم و دستگاه نباشد .مزایای استفاده از انژکتورشوی


• استارت خوردن راحت ماشین
• کاهش مصرف سوخت
• نرم کار کردن موتور ماشین
• رسوب زدایی سوزن انژکتور های
• افزایش طول عمر موتور
• بهبود عملکرد افزایش توان خودرو
• کاهش میزان آلودگی ها

تاکنون هیچ اطلاعاتی ثبت نشده است
برچسب ها :