انواع قفل برای جلوگیری از سرقت خودرو وجود دارد که میتوان برای امنیت بیشتر خریداری کرده و در خودرو از آن استفاده کرد .قفل پدال , قفل فرمان , قفل کامپیوتر , قفل زاپاس از انواع قفلی است که در خودرو ها میتوان استفاده کرد البته غیر از این قفل های اضافه میتوان از ردیاب و دزدگیرهای پیشرفته هم استفاده کرد که کمی خیال خود را برای جلوگیری از سرقت خودرو راحت کرد و با توجه به اینکه سارقان هم روز به روز حرفه ای تر میشوند باید از ابزار حرفه ای و قفل های مطمئن تری استفاده کرد .

انواع قفل خودرو

لوازم یدکی خودرو

»

اکسسوری

»

انواع قفل خودرو

مرتب سازی بر اساس:
فقط نمایش کالاهای موجود
دسته بندی محصولات
جست و جو
برند
مدل
موردی در میان کالا ها یافت نشد
موردی یافت نشد

انواع قفل خودرو :

قفل فرمان خودرو :هرچند که قفل فرمان از دسته قفل های قدیمی تر میباشد اما بسیاری از سارقان به راحتی آن را باز میکنند ولی باز هم میتوان از مدل های متفاوت آن استفاده کرد این قفل از چرخش راحت فرمان جلوگیری میکند در برخی از مدل ها توسط یک زنجیر میتوان آن را به پدال ها هم متصل کرد و قفل کرد و هم سرعت سرقت را پایین می آورد و هم نصب آن برای راننده راحت میباشد.

قفل پدال : این مدل قفل امنیت بیشتری را فراهم میکند از جنس آهنی و سنگین است و شاید کمی نصب آن برای راننده سخت باشد اما از آنجایی که این مدل قفل دو طرف پدال کلاج و ترمز قرار میگیرد و پدال ها رو قفل میکند و پایین میباشد باز کردن آن برای سارقان کمی سخت تر است و ایمنی بیشتری را ایجاد میکند .

قفل چرخ : این مدل قفل از جنس فولادی و سنگین میباشد ولی به راحتی چرخ ها را قفل میکند و از حرکت آن ها جلوگیری میکند وبرای زمانی بیشتر استفاده میشود که خودرو به مدت زمان طولانی در یک محل پارک میشود .


قفل مرکزی خودرو چیست :

قفل مرکزی خودرو وظیفه باز و بسته کردن تمام در های خودرو را به عهده دارد که توسط سوئیچ کنترل میشود و از راه دور میتوان آن را فعال و غیر فعال کرد همچنین اگر سارق اقدام به روشن کردن خودرو بدون سوئیچ کند خودرو روشن نمیشود و قفل مرکزی فعال میشود و آژیر آن به صدا در می آید .


چه قفلی بخریم ؟


هنگام خرید قفل اضافه برای استفاده در خودرو باید به نکاتی هم توجه کرد مانند قیمت قفل , جنس و استحکام آن و همچنین مقایسه با دیگر قفل ها و کارآیی آن ها و به صرفه بودن نسبت به جنس و قیمت آن .دقت کنید که حتما" قفل انتخابی شما جنس بدنه اش محکم باشد تا دوام بالاتری را داشته باشد .
به اندازه قفل و سازگاری آن با اندازه فرمان و یا پدالها توجه کنید چون برخی از خودرو ها با همه قفل های موجود در بازار سازگار نیستند پس قفلی را خرید کنید که قابلیت تغییر سایز و تغییر ارتفاع داشته باشد.

 
تاکنون هیچ اطلاعاتی ثبت نشده است
برچسب ها :