مهمترین قطعه یدکی خودرو که سرنشینان با آن ارتباط دارند دستگیره درب خودرو میباشد و مهمترین عنصر طراحی خودرو است. در واقع اولین تعامل شما با خود خودرو است. در این صفحه دستگیره درب انواع خودرو را بررسی میکنیم و شما میتوانید با توجه به خودرو مورد نظر خود دستگیره درب خودرو را انتخاب نمایید و فروشنده مورد نظر خود را انتخاب و خرید کنید. در این صفحه انواع دستگیره ها از هر جنس و از هر شرکت تولید کننده ای موجود میباشد برای انواع خودروهای ایرانی و خارجی که شما میتوانید با توجه به کیفیت ، دستگیره درب محصول خود را انتخاب و با ارتباط با فروشنده از جزییات محصول هم اطلاع بدست بیاورید و خرید خود را نهایی کنید.

دستگیره درب

لوازم یدکی خودرو

»

قطعات بدنه

»

درب و متعلقات

»

دستگیره درب

مرتب سازی بر اساس:
فقط نمایش کالاهای موجود
دسته بندی محصولات
جست و جو
برند
مدل
موردی در میان کالا ها یافت نشد
موردی یافت نشد
موردی یافت نشد

دستگیره درب خودرو ها در طول این چند دهه تفاوت های زیادی کرده است و نسل به نسل طراحی و مدل آنها تغییراتی را ایجاد کرده اند .  از دستگیره هایی که باید به بیرون کشیده میشد تا دستگیره هایی که روبه  به  بالا آورده میشد . و جدیدا که به سمت تاچ طراحی میشوند که کاملا بروز و جدید هستند .


انواع دستگیره درب


دستگیره Archaic

این دستگیره ها که از در بدوی ترین خودرو ها بافت میشوند ، از ظوابط و معیارهای معماری ، الهام گرفته شده اند.

دستگیره دکمه فشاری Push Bottom

این نوع دستگیره خودرو تا سالهای ۱۹۷۰ در اتومبیل ها یافت می شدند و به دلیل مقررات ایمنی ، از رده خارج شدند . آنها از فلز ساخته شده بودند و برای باز کردن درب ، بایستی بر روی دکمه فشار داده شود.

دستگیره Trigger

این نوع دستگیره ها نیز تا دهه ۷۰ در دسترس بودند. به جای دکمه روی دسته کرومی ، ماشه ای در قسمت داخلی دستگیره قرار داده میشد و برای باز کردن درب نیاز به “ماشه کشیدن ” داشتند.

دستگیره Flap

اگرچه بیشتر در اتومبیل های دهه ۶۰ و ۷۰ یافت می شد ، این نوع از دستگیره درب خودرو حتی در دهه ۹۰ نیز یافت می شد. جدیدترین نمونه ، در نسل ۵ هوندا سیویک است . برای باز کردن درب باید فلپ را عقب بکشید.

دستگیره Push Down

به جای کشیدن ، این دستگیره های درب به شما امکان می دهند که دستگیره را فشار دهید تا درب باز شود.

دستگیره Push Up

اینها از دهه ۸۰ و ۹۰ در اتومبیل ها بسیار متداول بود. برای ورود به ماشین فقط باید دسته را بالا بکشید.

دستگیره Push Out

اینها متداول ترین نوع دستگیره درب است که این روزها تقریبا توسط همه سازندگان خودرو استفاده می شود. اول ایتکه از لحاظ ایمنی تایید شده است ، شکننده نیستند . دوم اینکه ساخت آنها ارازانتر است .


دستگیره Touch

نوع جدیدتری از دستگیره درب خودرو ، به صورت لمسی میباشد و تسلا اخیرا دستگیره های درب لمسی را در اتومبیل های خود پیاده سازی کرده است .امنیت دستگیره درب خودرو

شاید قبلا آنها دستگیره خودرو ها از امینت پایینی برخوردار بود  و افرادی میتوانستند راحت وارد خودرو شوند و درذی کنند ولی جدیدا به غیر از طراحی و مدل دستگیره ها  روی امنیت دستگیره ها هم کار شده و به شدت از امنیت بالاتری نسبت به قبل برخوردار هستند .

تاکنون هیچ اطلاعاتی ثبت نشده است
برچسب ها :