یکی از قسمت های قطعات یدکی خودرو که قبلا آپشن حساب میشد ولی سالها هست که جز اصلی خودرو ها حساب میشود کولر و بخاری خودرو هست که در این گروه تمام قطعات کولر و بخاری را بررسی میکنیم مثل گاز کولر، اوپراتور کولر و بخاری، موتور بخاری، ترموستات کولر، رایاتور کولر  و دیگر قطعات


لوازم یدکی خودرو

»

موتور ، محرکه ، تعلیق

»

قطعات کولر و بخاری

مرتب سازی بر اساس:
فقط نمایش کالاهای موجود
دسته بندی محصولات
جست و جو
جنس
برند
مدل
موردی در میان کالا ها یافت نشدقطعات و لوازم یدکی بخاری خودرو

پیچ -پیچ داشبورد -خار-شیر تخلیه رادیاتور - خار کشویی بخاری - خار دیاق فن دودور-بست و دیاق-بست شیلنک رادیتور - دیاق بالا رادیاتور پلاستیکی - بست شیلنک بخاری مفتولی - دیاق بالا رادیاتور فلزی-قطعات لاستیکی -شیلنک بخاری کج ، شیلنگ بخاری  صاف - لاستیک پایین رادیاتور آب -موتور بخاری - شیلنگ کورکن بخاری -رادیاتور بخاری - شیلنگ بخاری کاربراتور صاف-فولی-فولی واتر پمپمهمترین قطعات کولر خودرو

کولر پراید شامل کمپرسور، کندانسور، کپسول رسیور یا آکومولاتور (بسته به نوع سیستم)، شیر انبساط، اواپراتور، لوله های کم فشار و پرفشار، ترموستات، سنسور فشار گاز، دمنده ی اواپراتور و فن کندانسور می باشد.تفاوت سیستم کولر و بخاری خودرو

سیستم بخاری خودرو،‌ در عمل مشابه سیستم خنک کننده بوده و فرایند خاص خود را دارد. در واقع این سیستم در هم جزء سیستم موتور و هم عضوی از سیستم خنک کننده خودرو میشود.در این سیستم ، به جای رادیاتور موتور، رادیاتوری کوچک و فن بخاری در داخل داشبورد قرار دارد . این سیستم ، از مسیر لوله‌ کشی که شامل شیلنگ های خاصی میباشد، تشکیل شده است .
نحوه عملکرد آن به این صورت است که وسیله ای به نام ترموستات سر راه آب رادیاتور ماشین وجود دارد که کارش این است که تا آب به درجه خاصی از گرما نرسیده باشد این قطعه اجازه عبور آب را از مجاری رادیاتور خودرو نمیدهد .

وقتی آب به اندازه کافی گرم شد از لوله ها عبور میکند در حالی که پشت این لوله های حاوی آب گرم یک فن برقی وجود دارد و باد حاصل از آن با عبور از بین این لوله ها گرم شده و به داخل ماشین هدایت میشود .
استفاده از بخاری ، بار اضافی به موتور ماشین وارد نمیکند چون در حالت عادی آب برای خنک کردن موتور در ماشین جریان دارد و تنها استفاده فن بخاری از سیستم برق ماشین و باتری میباشد .
اما عملکرد کمپرسور کولر برای کار به نیروی موتور ماشین نیاز دارد که از طریق یک تسمه منتقل میشود . وقتی کولر روشن میشود بخشی از نیروی موتور صرف این سیستم میشود و در نتیجه دور موتور و توان خودرو کاهش پیدا میکند .

برای رفع این مسئله وسیله ای به نام وکیوم کولر وجود دارد که در حقیقت یک شیر برقی میباشد ، هنگام روشن کردن کولر ، این شیر باز میشود و مکشی که به طور طبیعی توسط هواکش و موتور ایجاد میشود از این شیر جریان پیدا میکند .

تاکنون هیچ اطلاعاتی ثبت نشده است
برچسب ها :