مهترین لوازم ترمز خودرو رادر حال حاضر سیستم ABS   و سنسور ترمز دانست به دلیل اینکه ایمنی و راحتی راننده را تامین میکنند . سنسور ترمز باعث می‌شود تا در زمان ترمز بسیار شدید، چرخ‌ها قفل نشوند و در کوتاه‌ترین زمان توقف پر قدرتی را ارائه خواهد داد. سنسور ترمز ای بی اس تعبیه شده در چرخ‌ها، سرعت چرخ‌ها را کنترل می‌کنند.با گذشت زمان و عدم بررسی سنسورهای ضد قفل، ممکن است آن‌ها در تماس با جاده‌ها، در معرض آلودگی‌های جاده‌ای و سایر ناخالصی‌های ناشی از آن قرار گیرند، این می‌تواند باعث شود تا عملکرد سنسورها با اختلال مواجه شود.

لوازم یدکی خودرو

»

موتور ، محرکه ، تعلیق

»

لوازم ترمز

»

سنسور ترمز

مرتب سازی بر اساس:
فقط نمایش کالاهای موجود
دسته بندی محصولات
جست و جو
جنس
برند
مدل
موردی در میان کالا ها یافت نشد
موردی یافت نشد
موردی یافت نشد

آیا باید سنسور ترمز را تعویض کنم؟


از آنجایی که حسگرهای سایش لنت ترمز برای شکستن طراحی شده اند، باید هر بار که لنت ترمز جدید نصب می شود، آنها را به طور طبیعی تعویض کنید. همچنین توصیه می شود که به طور مرتب سنسورها را در بین تعویض پدها بررسی کنید و در صورت لزوم تعویض کنید. با گذشت زمان، گرمای ترمزها می تواند به سیم کشی و گیره ها آسیب برساند.


محل دقیق سنسور ترمز ای بی اس در خودرو  


در یک خودرو با سیستم ترمز ABS، حسگرها در خارج از مرکز چرخ‌ها در قسمت‌هایی مانند سوپاپ فرمان و یا دیفرانسیل واقع شده‌اند.
با این حال در خودروهای بسیار مدرن، مکانیزم این سیستم نسبت به خودروهای قدیمی‌تری که از این مزیت برخوردار بوده‌اند، متفاوت است.

مکان سنسورها بر روی اجزایی مانند روتور و یا درام ترمز قرار دارد.
بسته به نوع و مدل وسیله نقلیه، ممکن است یک خودرو شامل یک تا چهار سنسور ABS باشد.

تاکنون هیچ اطلاعاتی ثبت نشده است
برچسب ها :