طبق خودرو قطعه ای فلزی است که در دو سر دارای بوشهای محوری است که از یک سو  به شاسی خودرو و از طرف دیگر به قطعات متحرک سیستم تعلیق  خودرو وصل می باشد  و نقش اتصال شاسی به قطعات سیستم تعلیق را بر عهده دارد.

قبلا هم اشاره کردیم  از مهمترین قسمت های هر خودرویی سیستم تعلیق  آن است.  سیستم تعلیق از اجزایی همانند فنرها ،سیبک ، کمک فنر ها و… تشکیل شده است که غیر از اتصال بدنه و چرخ ها به یکدیگر و مدیریت رانندگی ، وظایف دیگری مانند هدایت خودرو، شتاب گرفتن آن و همچنین ترمز و توقف خودرو نقش مهمی را ایفا می کند.لوازم یدکی خودرو

»

موتور ، محرکه ، تعلیق

»

لوازم تعلیق

»

طبق

مرتب سازی بر اساس:
فقط نمایش کالاهای موجود
دسته بندی محصولات
جست و جو
جنس
برند
مدل
موردی در میان کالا ها یافت نشد
موردی یافت نشد
موردی یافت نشد

نشانه های خرابی طبق 


 بعضاً  مواردی مثل بروز صدای جیر جیر کردن  یا تق تق در دست اندازها که ممکن است بر اثر حرکت طبق و تماس سایشی آن با شاسی باشد می تواند نشانه از خرابی طبق باشد.

یکی از دیگر از نشانه های خرابی طیق را باید در انحراف شدید زوایای کمبر و کستر چرخ ها و کج شدن طبق جستجو کرد. این مورد با مشاهده چرخ ها و عدم همراستای آنها قابل تشخیص است.


طبق ها معمولاً از دو قسمت سیبک و بوش خرابی بیشتر دارند چرا که این دو قسمت فشارهای وارد از جاده را کنترل می کند. همچنین برخورد چرخ ها با پستی و بلندی های جاده می تواند باعث کج شدن طبق خودرو شود.


یکی دیگر از علائمی که معمولاً به دلیل آسیب دیدگی طبق ناشی می شود، سرگردان شدن فرمان است. بوش و طبق بیش از حد فرسوده می تواند باعث شود که مسیر تراز وسایل نقلیه تغییر کند و هنگام حرکت در جاده، فرمان به سمت چپ یا راست کشیده شود. برای هدایت مستقیم وسیله نقلیه به اصلاح ثابت راننده نیاز خواهید داشت. زمان تعویض روغن وسیله نقلیه شما بهترین زمان برای بازرسی طبق، بوش و اتصالات آنها است.

تاکنون هیچ اطلاعاتی ثبت نشده است
برچسب ها :