میل سوپاپ یک قطعه درون موتور خودرو میباشد که وظیفه آن باز و بسته کردن سوپاپ ها است .جای قرار گیری میل سوپاپ در بعضی موتور ها بالای سیلندر است و در بعضی موتورها پایین سیلندر است .

لغت سوپاپ به معنای دریچه است و در مفهوم فارسی به معنای پولکی است که بر روی دهانه دریچه های سر سیلندر قرار گرفته است .
نوع میل سوپاپ خودرو ها یا بادامک با نام مخفف بر روی موتور خودروها درج میشود اگر به موتور خودرو ها دقت کنید احتمال زیاد این نام ها را مشاهده خواهید کرد : SOHC ، DOHC و یا OHV

 

لوازم یدکی خودرو

»

موتور ، محرکه ، تعلیق

»

قطعات موتوری

»

میل سوپاپ

مرتب سازی بر اساس:
فقط نمایش کالاهای موجود
دسته بندی محصولات
جست و جو
جنس
برند
مدل
موردی در میان کالا ها یافت نشد
موردی یافت نشد
موردی یافت نشد

وظایف میل سوپاپ :باز و بسته نمودن سوپاپ ها
انتقال بنزین از باک به کاربراتور توسط پمپ بنزین
بکار انداختن دلکو و اویل پمپانواع میل سوپاپ :

  • میل سوپاپ OHV : این نوع میل سوپاپ یک مدل قدیمی است و در زیر موتور قرار می گیرد و دارای میل بلندی است که نیرو را به سوپاپ منتقل میکند این مدل میل سوپاپ در موتور های کوچک مورد استفاده قرار میگیرد و بسیار با دوام است و با سرعت بیشتری زمانبندی باز و بسته شدن سوپاپ ها را انجام می دهد .
  • میل سوپاپ SOHC : این مدل میل سوپاپ در بالای سیلندر قرار می گیرد و در موتورهای خطی کارایی دارند و وظیفه باز و بسته کردن سوپاپ ها بدون واسط انجام میشود در نتیجه زمانبندی دقیق تری دارد .
  • میل سوپاپ DOHC : این مدل به صورت جفتی در بالای سیلندر قرار می گیرند در خودروهایی که موتور آنها خطی است، از دو میل سوپاپ DOHC و در موتورهای V شکل از چهار میل سوپاپ DOHC استفاده می شود. در موتورهایی که به میل سوپاپ DOHC مجهز می باشند، برای هر سیلندر از چهار سوپاپ استفاده می شود. در خودروهای مدرن از این نوع میل سوپاپ در قطعات یدکی خودرو استفاده میشود و تزریق سوخت و هوا بهتر انجام میشود .

 

تاکنون هیچ اطلاعاتی ثبت نشده است
برچسب ها :