ذغال استارت جزیی از  استارت خودرو که  از مهم ترین قطعات خودرو به شمار می آید می باشد . استارت خودرو که وظیفه روشن کردن خودرو را به عهده دارد.وظیفه زغال‌ها رساندن جریان برق به بر سر کالکتور آرمیچر است. زغال‌ها روی سرسیم‌های بالشتک‌ها لحیم می‌شوند و جریان را از آنجا به آرمیچر منتقل می‌کنند. هر زغال، یک فنر و یک پایه نگهدارنده از جنس پلاستیک هم دارد. زغال‌ها یکی در میان منفی و مثبت هستند. زغال‌های مثبت با بدنه عایق‌بندی شده و زغال‌های منفی عایق‌بندی نشده و با بدنه اتصال دارند. ۴ زغال هم داخل یک جازغالی پلاستیکی قرار گرفته‌اند. فنرهای پشت‌ زغال‌ها هم کمک می‌کنند که اتصال بین زغال و کلکتور آرمیچر قطع نشود. 

ذغال استارت

لوازم یدکی خودرو

»

قطعات برقی

»

قطعات برقی داخل موتور

»

ذغال استارت

مرتب سازی بر اساس:
فقط نمایش کالاهای موجود
دسته بندی محصولات
جست و جو
برند
مدل
موردی یافت نشد
موردی یافت نشد

فرآیند استارت خودرو :تبدیل نیروی الکترونیکی به نیروی مکانیکی از وظیفه اصلی استارت خودرو است .استارت خودرو ابتدا از برق باطری خودرو استفاده می کند و نیروی الکتریکی را به مکانیکی تبدیل میکند و به میل لنگ انتقال می دهد و خودرو روشن میشود در داخل بدنه استارت از ذغال استارت استفاده شده است که از قسمت اصلی استارت است و اگر خراب شده باشد باعث استارت نخوردن و در نتیجه روشن نشدن خودرو میشود .

دلایل خرابی ذغال استارت

ذغال استارت خودرو از مس و کربن نرم ساخته میشود که یکی در میان منفی و مثبت دارند .ذغال های مثبت بدنه ای عایق بندی شده دارند ولی ذغال های منفی عایق بندی ندارند و به بدنه وصل هستند علائمی که نشان میدهد ذغال استارت خودرو دچار ایراد شده است عبارتند از :

• تمام شدن ذغال استارت

• کثیف شدن ذغال استارت

• گیر کردن یا چسبیدن ذغال استارت به بدنه

• شکستن ذغال استارت

• اتصالی

• تمام شدن عمر ذغال استارت

• جدا شدن اتصال سیم ها و ذغال استارت

• قطع شدن اتصال آن با بالشتک های استارت

• خراب شدن بدنه اتصال

این ها دلایلی است که با خرابی ذغال استارت باعث میشود که خودرو استارت نخورد و اگر هم استارت خورد روشن نشود.


نکات مهم در مورد ذغال استارت که باید بدانید :


ذغال استارت خودرو هم مانند دیگر قطعات نیاز به تعویض دارد اگر دچار خرابی شود که با مشاهده علائم خرابی باید نسبت به تعویض آن اقدام کرد اگر هم دچار خرابی نشده باشد بعد از گذشت طولانی باید آن را تعویض نمود .عموما" طبق نظر کارشناسان باید هر 100 هزار کیلومتر مسافتی که خودرو طی می کند نسبت به تعویض ذغال استارت خودرو اقدام کرد .یکی از مواردی که تشخیص داده میشود که ذغال باید عوض شود طول ذغال اندازه گیری میشود و اگر از حدود نیم سانت باشد باید تعویض گردد.

هنگامی که با استارت زدن خودرو روشن نشد ابتدا قسمت های دیگر را بررسی کنید مانند فیوز و ... وقتی مطمئن شدید که قسمت های دیگر سالم هستند استارت خودرو را باز کنید .
 
تاکنون هیچ اطلاعاتی ثبت نشده است